Прошло заседание клуба в г. Запорожье

Обмен информацией о деятельности клуба (фото, видео, поэзия, проза и иные формы приветствуются)

Модератор: Olena

Прошло заседание клуба в г. Запорожье

Сообщение kateryna.iesikova » Чт дек 10, 2009 10:29 am

Тема заседания Homo culturales очима багатонаціональної української молоді

Homo culturales - «людина-культурна». Говорячи про людей, які себе такими вважають, ми часто вживаємо такі епітети та словосполучення, як «вихований», «освічений», «той, що слідує нормам моралі та етикету».
Оскільки принципи виховання, освіти та моральності формуються в кожної нації на базі різних критеріїв та постулатів ще змалечку, то ми вирішили все ж таки дізнатися, наскільки культурною є українська багатонаціональна молодь і виявити те спільне та позитивне, що є в її культруному житті.

До участі в обговорені були запрошені:
- молоді люди, які мають активну життєву позицію (учасники громадських організацій) та різну національну приналежність (євреї, німці, вірмени, росіяни),
- викладачі вузів,
- керівники громадських організацій,
- просто бажаючі дізнатися, що являє собою нинішня молодіжна культура в нашій країні.

Вдалим початком дискусії став короткий відео-ролик про сучасну молодь в Україні, що висвітлює проблеми неповаги до старшого покоління, наркоманії, алкоголизму, тютюнопаління та байдужості молоді до того, що коїться в країні.

Учасники мали змогу не лише висловити власну думку в обговоренні певного кола питань, що стосуються «культурності» украінського молодого покоління, але й продемонструвати власні досягнення національних культур, до яких вони належать власними співами, малюнками та іншими творчими роботами.

Кульмінаційним моментом обговорення стало питання про те, як саме молодь розуміє, що таке «культура» і в чому вона проявляється. «Вільна в своєму виборі молодь не завжди вибирає те, що для неї краще», - такого висновку діщли хлопці та дівчата, висвітлюючи у своїх висловлюваннях критичне та прагматичне ставлення до великої кількості молодіжних субкультур, які пропагують насилля, наркотики та нігілізм. Не зважаючи на спільні риси, трактування цих явищ молоддю все ж відрізнялося від підходу людей більш старшого віку, оскільки більшість з присутніх молодих учасників намагалися відстоювати ту думку, що, наприклад, національну культуру треба шанувати та зберігати, але «не циклитися на цьому», давати їй можливість розвиватися далі при сприянні людей старшого покоління, але не при під їхню диктовку.

Ремарки про те, що сучасна молодь невихована, брутальна та кримінальна, байдужа до питань культури були вийнятками для даної аудиторії. Можливо тому, що молодь зразу ж розставила всі крапки над «і» простим запитанням: «А хто ж як ні Ви – старше покоління нас такими виховує?»
Найцікавішим для мене, як модератора, стало спостереження за учасниками, особливо в тих випадках, коли молоді люди давали старшим висловити свою думку до кінця, логічно завершити її. В той час, як старші люди були схильні починати критикувати та сперечатися вже на початку висловлювань молоді. Що й сказати…фрагмент побутово-суспільної культури…

Приємно, що все ж в Україні є ті молоді люди, яким не байдуже до питань свого культурного самовиховання. Питання в іншому – як їхні зусилля поєднати та спрямувати їх в корисне русло і чи допоможе їм в цьому старше покоління?
kateryna.iesikova
Site Admin
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Ср ноя 18, 2009 12:20 pm

Вернуться в Клуб "Ковчег" (Днепропетровск)

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron