Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 22.05.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow События
События
Печать E-mail
20.05.2014 г.

20 травня на базі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулась презентація книги «Народжені страждати?». Свою книгу представляв головний редактор та укладач книги Кор Роос (Нідерланди).
Видання містить 33 історії, розказані тими, що пережили Голокост. Рецензія говорить: «Книга «Народжені страждати?» розповідає про трагічну історію єврейської громади, що проживала в 1941–1944 рр. в районах Східної Європи, – Бессарабії, Буковині та Україні… Вона є дорогоцінною спадщиною спогадів». Перша презентація книги відбулася ще в жовтні 2011 року у Вінниці. Захід був приурочений до 70-річчя початку Другої світової війни. І спеціально для презентації в Україні була підготовлена російськомовна версія книги.


Подробнее...
 
Печать E-mail
11.05.2014 г.

Стартував проект «Марафон пам’яті», організований Інститутом «Ткума» до Дня Перемоги. Проект представляє собою уроки пам’яті, а марафоном іменується, тому що проводяться у різних куточках України. Такі заходи проходитимуть весь травень у 12 містах.
Перший такий урок пам’яті пройшов 8 травня у Дніпропетровську на базі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» для шестикласників колегіуму № 16 (м. Дніпродзержинськ). Заняття розпочалось з екскурсії по Музею, котру провела науковий співробітник Людмила Сандул. Під час проведення екскурсії особливу увагу гід приділяла виховному значенню експозицій.
По завершенню екскурсії, д-р Олександра Леонова провела бесіду з учнями на основі побаченого та почутого в Музеї. Найактивніші учасники бесіди отримали у подарунок книги.
 

Подробнее...
 
Печать E-mail
11.05.2014 г.

8 травня у Центрі «Менора» пройшли заходи, присвячені Дню Перемоги, організовані Благодійним фондом «Хесед Менахем», Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Офіційне відкриття святкувань пройшло у залі «Сінай» Центру «Менора» в рамках концерту для ветеранів. Зі знаменним днем ветеранів привітали головний рабин Дніпропетровська та регіону Шмуель Камінецький, директор програм «Джойнт» в СНД Офер Гланц, голова правління дніпропетровського офісу «Джойнт» Йоні Лейфер, голова правління «Хесед Менахем» Олександр Данович, директор «Хеседу» Анатолій Плескачевський, обласний військовий комісар Сергій Калашников і директор Інституту «Ткума» та Музею Ігор Щупак.

Подробнее...
 
Печать E-mail
18.04.2014 г.

11–15 квітня у м. Рівне проходив фінал XVI Всеукраїнського турніру юних істориків. У заході взяли участь обдаровані учні з усієї України з метою продемонструвати свої знання всесвітньої історії та історії України та позмагатися за звання кращого. У заключному етапі змагалися 85 учнів 7–11 класів. У складі 17 команд – представники Вінниччини, Волині, Донеччини, Житомирщини, а також Луганської, Миколаївської, Рівненської, Харківської областей.
Юних знавців історії оцінювало компетентне журі – представники вищих навчальних закладів України, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та районних відділів освіти, учителі шкіл України. До складу журі увійшов і представник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» – д-р Олександра Леонова.


Последнее обновление ( 18.04.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
05.03.2014 г.

4 березня на прохання адміністрації Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбувся семінар для наукових працівників музею, на якому розглядались питання історії євреїв України XVIIXVIII ст. та відносин між українцями та євреями у цей період.
Лекцію-бесіду для учасників семінару провів д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Д-р Щупак зазначив, що лекція має бути академічною за змістом, але не за формою, тому присутні можуть і повинні перебивати його питаннями та ремарками по темі.


Последнее обновление ( 05.03.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
10.02.2014 г.

3–5 лютого у Москві відбулася ХХІ щорічна Міжнародна конференція з юдаїки, організована Центром наукових співробітників і викладачів юдаїки у вузах «Сефер». Два десятиліття тому «Джойнт» створив «Сефер» для відродження єврейської освіти в країнах СНД. Відтоді центр об'єднав в своєму складі російських вчених і багатьох іноземних колег. Зараз центр «Сефер» посилено підтримується ще й Євроазіатським єврейським конгресом і різними фондами.

Последнее обновление ( 10.02.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
04.02.2014 г.

2 лютого у Криворізькому Музеї Михайла Мармера відбулося перше засідання Культурологічного молодіжного клубу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», в якому взяли участь студенти історичного факультету Криворізького національного університету. Варто зазначити, що це спільна ініціатива Світлани Піддубної, керівника регіональних освітніх програм «Ткуми», та самих студентів. Молоді криворізькі історики, що неодноразово ставали учасниками проектів Інституту «Ткума» та надавали волонтерську допомогу Музею Михайла Мармера, захотіли знайти однодумців та разом обговорювати суспільні проблеми та «камені спотикання» історії. Інститут «Ткума», що завжди заохочує подібні ідеї, підтримали проект.

Последнее обновление ( 04.02.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
04.02.2014 г.

12–22 січня у Міжнародній школі викладання і вивчення Катастрофи Яд Вашем відбувся семінар «Друга світова війна та Голокост – освітні та музейні аспекти» для музейних працівників з Білорусії, Росії та України. Українська сторона була представлена учасниками з Волині, Дніпропетровська, Києва та Чернігова. З нашого міста переймати досвід колег та ділитися власним вирушили д-р Надія Капустіна, директор Дніпропетровського національного музею ім. Д.І. Яворницького, д-р Олександра Леонова та Людмила Сандул, наукові співробітники Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
У рамках семінару учасники прослухали 90-годинний курс лекцій з історії Голокосту, здійснили чисельні екскурсії по Меморіалу «Яд Вашем», познайомилися з його проектами та отримали можливість поспілкуватися з колегами та викладачами провідних ізраїльських університетів.

Последнее обновление ( 05.02.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
29.01.2014 г.

У музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося урочиста церемонія пам'яті жертв гітлерівського геноциду, яка пройшла в рамках урочистих заходів, присвячених Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, що відзначається, за рішенням Організації Об'єднаних Націй, 27 січня, в річницю звільнення табору Аушвіц- Біркенау частинами Червоної Армії.
Церемонія проходила в залі Музею, біля експозиції, присвяченої трагедії Бабиного Яру. Вів церемонію директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак.
Траурну молитву по шести мільйонам безвинно знищених у вогні Голокосту євреїв прочитав керуючий справами єврейської релігійної громади Олександр Фрідкіс.


Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
29.01.2014 г.

27–28 січня пройшов Міжнародний семінар для керівників музеїв та музейних програм. Семінар організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини «Claims Conference», Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт», Голландського єврейського гуманітарного фонду «Dutch Fund».
Географія учасників була представлена такими країнами як Білорусія, Ізраїль, Канада, Росія, США, Україна та Швеція. Дводенна програма семінару включала доповіді та повідомлення, «круглі столи», дискусії, екскурсії, а також презентації музеїв-учасників.


 

Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
Подробнее...
 
Печать E-mail
29.01.2014 г.

У рамках заходів, присвячених Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, що проводяться Українським Інститутом Вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», в Дніпропетровську пройшла прем'єра знаменитого польського фільму «Poklosie», який багато експертів наряду з фільмом «Ханна Арендт» визнали «найважливішою подією в нерозважальному кінематографі 2013 року».
Ініціатором і продюсером його показу в Дніпропетровську став Євген Летичевський, відомий пропагандист кіномистецтва, який, незважаючи на роки, прожиті на чужині, не втратив бажання активно брати участь у культурному житті рідної громади.


Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
Подробнее...
 
Далее...
<< [Первая] < [Предыдущая] 1 2 3 4 5 6 7 [Следующая] > [Последняя] >>

Результаты 32 - 62 из 191
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»