Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
«Трагедії ХХ століття» – нова експозиція у Музеї Голокосту Печать E-mail
21.04.2015 г.

 19 квітня у Музеї «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» відбулося офіційне відкриття нової експозиції, присвяченій 100-й річниці геноциду вірменського народу. У її створенні взяли участь представники Дніпропетровського вірменського культурного центру «Оджах» та Спілки вірмен України.

Ця виставка стала першою в залі Музею, присвяченому трагедіям ХХ століття, серед яких також представлені депортація кримських татар та інших народів Криму (вірмен, болгар, греків), українсько-польська війна в 1940-х рр. та Волинська трагедія; геноциди в Камбоджі та Руанді.
Директор Музею Ігор Щупак, автор концепції експозиції, розповів про деталі її створення, про високопрофесійну роботу наукових співробітників Музею та Інституту «Ткума». В цілому в експозиції представлені більше сотні унікальних документів, фотографій, особистих речей та інших артефактів. «Ми хотіли показати, що чужого болю не буває»,— підкреслив д-р Ігор Щупак.
Грач Задікян, виконавчий директор Дніпропетровського вірменського культурного центру «Оджах», зазначив: «Факт створення експозиції про геноцид вірмен саме в єврейському музеї — це найважливіша та знакова подія; обидва наших народи пережили страшні трагедії, і вони розуміють один одного».
На відкритті виставки також виступили: Тер Амазасп, настоятель Дніпропетровської Вірменської апостольської церкви ім. Григорія Лусаворича; Антон Яновський, голова Спілки поляків Дніпропетровської області «ОГНІСКО»; Надія Капустіна, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького, та інші. Пам'ятну подію відвідали і Вадим Шебанов, керуючий справами міськради; д-р Дмитро Каюк, д-р Світлана Каюк, д-р Олег Репан – професійні історики, викладачі ДНУ. Всього близько 100 осіб були присутні при відкритті нового залу у Музеї Голокосту — представники вірменської, єврейської та української громад нашого міста, історики, діячі науки і культури.
Одночасно з відкриттям постійної експозиції Музею, були представлені також експонати мобільної музейної виставки, що розповідають про геноцид вірмен в Османській імперії 1915–1923 рр. Ця виставка буде показана Інститутом «Ткума» та Музеєм у всіх регіонах України.
  


Последнее обновление ( 21.04.2015 г. )
 
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»