Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
ЧУЖОГО БОЛЮ НЕ БУВАЄ Печать E-mail
30.04.2007 г.

«ЧУЖОГО БОЛЮ НЕ БУВАЄ».

 

ЦЕРЕМОНІЯ ПАМ’ЯТІ ДНЯ КАТАСТРОФИ ТА ГЕРОЇЗМУ

16 квітня 2007 року Всеукраїнський Центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») провів пам’ятні заходи, присвячені Дню пам’яті Катастрофи та Героїзму. Це – день пам’яті шести мільйонів євреїв, винищених нацистами в роки Другої світової війни.

 

 

    День Катастрофи та Героїзму відзначається 27-го числа місяця нісана за єврейським календарем. В цей день у 1943 році почалось повстання у Варшавському гетто, яке стало символом єврейського Опору.

 

    19 квітня 1943 р. німецькі частини, використовуючи артилерію та бронемашини, почали планомірне зруйнування гетто та винищення його мешканців. Протягом п’яти тижнів захисники гетто чинили героїчний опір переважаючим силам супротивника. 16 травня 1943 р. ліквідація Варшавського гетто закінчилась.

 

Центр «Ткума» разом з Дніпропетровською єврейською общиною, Агенцією «Сохнут» та Дніпропетровським єврейським общинним центром прийняли активну участь у меморіальному заході та покладанні квітів до пам’ятника розстріляних євреїв на території Ботанічного саду ДНУ. На мітингу виступили: Олександр Абрамович Фрідкіс, управляючий справами Дніпропетровської єврейської общини, Юлія Гур, директор Ізраїльського культурного центру, культурний аташе Держави Ізраїль, Дмитро Апарцев, директор єврейської Агенції «Сохнут», Марк Шляк, голова Наглядової ради «Ткума», Ігор Щупак, директор Центру вивчення Голокосту «Ткума», Максим Гордієнко, пастор Церкви Адвентистів 7-го Дня. Найважливіше, що українцям, які були присутні на меморіальному заході не байдуже до болю єврейського народу. Чужого болю не буває. Про це свідчить законопроект, який вніс наприкінці березня Президент України Віктор Ющенко. Згідно законопроекту встановлюється кримінальна відповідальність за заперечення Голодомору і Голокосту. Президент переконаний, що прийняття закону сприятиме консолідації українського народу, громадян усіх національностей навколо ідеї утвердження в суспільстві нетерпимості до будь-яких виявів насильства, посилення поваги до життя, прав і свобод громадянина, зміцнення міжнаціональної злагоди і громадянського миру в Україні.

 

    Шість свічок, які запалили по черзі кожен, хто мав слово, символізували скорботу за шістьма мільйонами загиблих євреїв у роки Голокосту.

 

Активну участь в День пам’яті Катастрофи та героїзму прийняла 144 школа з поглибленим вивченням єврейської історії ім. Леві Ицхака Шнеерсона. Були присутні ЗМІ: міські 27-мий та 11-тий телеканали.

 

    Україна йде шляхом демократичного розвитку, прагне увійти до Європейського співтовариства. Однією з умов цього є формування в українському суспільстві атмосфери толерантності та протидії ксенофобії та антисемітизму, чому сприяє осягнення уроків Голокосту. Українська молодь, інтелігенція все активніше включається до міжнародних заходів, присвячених пам’яті про Голокост.

 

    Після покладання квітів у Ботанічному саду, у Центрі «Ткума» відбулося засідання клубу інтелігенції «Ковчег». Виступи учасників були присвячені Дню пам’яті Катастрофи та Героїзму.

 

Зустріч розпочалась з вступного слова керівника освітніх програм «Ткуми» Світлани Герус. Після прослухування аудіо запису молитви на День Катастрофи «Ель мале рахамім» івритом, зробивши заздалегідь переклад, вона зачитала цю молитву українською мовою. Після цього жінки запалили поминальні свічки.

 

Світлана Герус продовжила розповіддю про повстання у Варшавському гетто, акцентувавши увагу на героїзмі та мужності єврейського руху опору. Далі – діалог та роздуми про героїзм, подвиг, мужність, Праведників світу.

 

    Вечір проходив у толерантній атмосфері, кожен з присутніх мав нагоду висловити свої думки та вислухати інших. Найважливіше, що до кожної зустрічі клубу інтелігенції «Ковчег» приєднуються нові люди, незалежно від національності, будь то українець, єврей чи росіянин. Ми живемо у багатонаціональній країні і історичне минуле кожної нації не повинно бути байдужим іншим. Голодомор, Голокост, трагедія вірменського народу – все це найстрашніші трагедії всього людства. Треба пам’ятати ці уроки історії заради наступних поколінь.

 

Артем Єрьоменко,

 

літературний редактор

 

газети «Вісник «Ткума»

Последнее обновление ( 24.06.2010 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»