Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
ШКОЛА ІСТОРІЇ Печать E-mail
19.06.2007 г.
ШКОЛА ІСТОРІЇ

 До Дня Перемоги невелика делегація з Дніпропетровська відвідала урочисті заходи пам’яті, що відбувалися у селі Красіно, яке знаходиться на території колишнього Сталіндорфського єврейського національного району. Сюди завдяки підтримці єврейської общини приїхали ветерани війни, колишні жителі району, а також представники Центру «Ткума».
 Зараз на селі живе лише один літній єврей. Але місцеві мешканці – вчителі, учні, представники сільської влади – роблять чимало для того, щоб зберегти пам’ять про драматичне минуле села та людей, які тут жили й працювали.
  Звичайно, будь-яка справа неможлива без людини, яка б її надихала життям і енергією. Таких людей ми називаємо ентузіастами. І хоча в наш буремний і комерціалізований вік слово «ентузіаст», можливо, вийшло з моди, але люди-енузіати є, і без них світ був би значно менш цікавий і яскравий.
Такий ентузіаст є в Красинській школі. Це – вчитель Клавдія Миколаївна Мєшкова. Завдяки її зусиллям в школі створені музейні експозиції, яким позаздрять деякі міські музейні установи: сільська світлиця, музей бойової слави.
  В світлиці вражає не тільки багатство колекції, а той смак і любов, з якими речі зібрані і розташовані в кімнаті, відтворюючи дух справжнього сільського житла. Ось стоять казани біля пічі, ось ліжко, застелене ковдрою, ось предмети щоденного вжитку, інструменти сільських майстрів. Варто сказати, що в цьому шкільному музеї можна на власні очі побачити майже весь реманент, необхідний для ткацтва – від прялки та веретен до справжнього ткацького станка!
  А в Музеї бойової слави вражає кількість пам’яток минулої війни, якою ще насичена наша земля. Радянська і німецька зброя та набої, каски солдат, фрагменти бомб і снарядів – і фотографії, карти, солдатські листи. В усьому цьому фактографічному морі здатні розібратися лише спеціалісти – Клавдія Миколаївна та її учні з клубу слідопитів «Подвиг». Самі учні і проводять екскурсії для своїх однокласників.
  Красинська школа – це справжня школа історії, де на живому історичному досвіді виховуються молоді громадяни. Вчителям, учням була приємна увага гостей з Дніпропетровська. Інколи просто добре слово надихає людей на нові справи. Вчителі не казали про невелику зарплату при величезній роботі, про нестачу технічного забезпечення навчання. Великою проблемою школи є… дах, що тече, і на ремонт якого ніяк не можуть знайти гроші. Можливо, – запитували вчителі, директор школи, – ви, мешканці Дніпропетровська, зможете достукатись до влади, щоб нам допомогли? У нас же і класи, і музеї…
  Звичайно, головне – не в музейних експонатах, навіть самих рідкісних. Головне – в тому, що школа та її музеї живуть справжнім, активним життям. Члени клубу «Подвиг» записують спогади ветеранів, шукають та відновлюють історичні пам’ятки, оформляють стенди, розповідають своїм одноліткам про героїчне минуле своєї Малої Батьківщини.
Треба було бачити, з якою повагою, якими добрими та зацікавленими очима дивляться діти на свого Вчителя, з якою готовністю раді їй допомогти – принести потрібну книжку, відкрити гостям двері до музейної кімнати.
  А під час мітингу на місці загибелі євреїв села дзвінкі голоси українських та російських дітей бриніли, мов струни жалю та гніву до насильства. Вірші, пісні звучали на пагорбі над річкою дитячими голосами, і здавалося, що це – голоси пам’яті, голоси історії. Бо зберігати історію ми маємо саме заради наших дітей, щоб їх не спіткала страшна доля дітей війни.

Ігор Щупак,
директор Центру «Ткума»


 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»