Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 19.02.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Засідання всеукраїнської академічної ради «Ткума» Печать E-mail
20.02.2006 г.
Image27 січня 2006 року відбулося чергове засідання Всеукраїнської академічної ради “Ткума”. Серед головних питань порядку денного було відзначення 27 січня Міжнародного Дня Пам’яті жертв Голокосту, погодження плану роботи Центру “Ткума” на 2006 рік, а також обговорення проблем протистояння антисемітським тенденціям в Україні, епіцентром яких є сумнозвісна МАУП.

До гостинної зали в приміщенні Єврейської Ради України, що на вулиці Неманській, приїхало більше 20 науковців з Дніпропетровська, Києва, Львіва, Рівне, Сімферополя, Харкова тощо.

 

ImageЗ нагоди відзначення 27 січня Міжнародного Дня Пам’яті жертв Голокосту слів сказано було небагато. Голова Єврейської Ради України та Фонду “Бабин Яр” Ілля Левітас розповів про своє особисте ставлення до події, пронесене через десятиліття. Торкнувся він і болючих питань сьогодення: збереження історичної пам’яті, формування національної свідомості поряд із толерантністю та необхідності протистояння усім формам ксенофобії та  антисемітизму. Члени Всеукраїнської академічної ради “Ткума” вшанували День Пам’яті жертв Голокосту Хвилиною мовчання.

 

Як відомо, саме 27 січня 1945 року радянські війська звільнили в’язнів найжахливішої нацистської “фабрики смерті” – концентраційного табору Освенцім. ООН встановила цей день як Міжнародний день Пам’яті жертв Голокосту. Відзначаючи його, члени Всеукраїнської академічної ради “Ткума” з різних міст України підкреслили необхідність встановлення Всеукраїнського Дня Пам’яті Голокосту, яким має бути 29 вересня – день масових розстрілів євреїв в Бабиному Яру – трагічному символі українського Голокосту. З відповідною пропозицією наукове зібрання звернулося до державних та громадських організацій.

 

Розглядаючи план роботи Центру “Ткума” на 2006 рік вчені звернули увагу, передусім, на наукові проекти та підготовку наукових конференцій. Серед запланованого можна відзначити наступне:

-5-ту Міжнародну наукову конференцію “Ткуми” “Міждисціплінапні та комплексні підходи до вивчення та осмислення Голокосту”, яка готується під керівництвом Міжнародної академічної ради на чолі з Головним істориком Яд Вашем, професором Бар-Іланського університету Даном Міхманом (конференція має пройти 27–29 вересня 2006 року в Києві);

-науковий проект “Встановлення імен євреїв України, знищених в період Голокосту”;

-створення Міжнародного українсько-польсько-єврейського наукового Форуму “Мости взаєморозуміння” тощо.

 

ImageВ центрі уваги присутніх опинилась і науково-видавнича діяльність. Про підготовку до видання № 3 журналу Проблеми Голокосту розповів відповідальний редактор Михайло Тяглий. Журнал, який містить цікаві наукові статті вітчизняних та зарубіжних науковців, історичні документи, рецензії на новинки літератури тощо, побачить світ у березні цього року.

 

Визначною подією стане видання Центром “Ткума” фундаментальної монографії з історії Голокосту ізраїльського вченого д-ра Іцхака Арада, що заплановане на 2006 рік. Книга продовжить серію «Бібліотека Голокосту “Ткума”», яку відкрила унікальна робота Дана Міхмана “Історіографія Катастрофи” (2005 р.).

 

Серед інших видань запланована збірка статей, присвячених дилемі гуманістичного вибору в умовах тоталітарних режимів, яка розглядається через діяльність Митрополита Андрея Шептицького – одного з духовних провідників українського народу у ХХ столітті. Інтерес представляє і запланована серія збірок документів з історії Голокосту.

 

Михайло Тяглий представив колегам свою нову книгу, що вийшла за сприяння “Ткуми” в серії “Українська бібліотека Голокосту” та присвячена подіям Голокосту в Криму.

 

Обговорюючи хід третього, Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів та студентів Уроки Голокосту – уроки толерантності, заступник директора та керівник освітніх програм Центру “Ткума” Світлана Герус наголосила на особливостях участі в конкурсі представників різних навчальних закладів з різних країн. Його підсумки будуть урочисто підбиті під час заходів на вшанування 65-ї річниці трагедії Бабиного Яру, що відбудуться у Києві 27–29 вересня 2006 року.

 

ImageЧлени академради “Ткума” зацікавлено поставилися до питання про продовження читання навчальних курсів з історії Голокосту в університетах України у 2006/2007 навчальному році. Професор Тетяна Ладиченко (завідувач кафедри методики викладання історії Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Київ), професор Віктор Первак (канд. філос. наук, професор, зав. кафедрою суспільних дисциплін Медичного інституту Української асоціації народної медицини, Київ), професор Рудольф Мирський (доктор філос. наук, професор Університету “Львівська політехніка”, Львів), доцент Максим Гон (канд. іст. наук, доцент кафедри всесвітньої історії Рівненського державного університету) та інші повідомили про підготовку до читання курсів та потребу у навчально-методичному забезпеченні.

 

Висловлювалися науковці і щодо наболілого питання – антисемітської провокаційної діяльності МАУП. Серед останніх ксенофобських опусів з видань цього ВНЗ – стаття «“Ткума”, “Джойнт” і Шмуель Камінецький як мозковий центр Міністерства освіти» (газета “Персонал плюс”. – 2006. – № 3.). З цього приводу висловилися практично всі члени академічної ради. Якщо підсумувати їх позицію – то її можна висловити так.

 

Передусім, відповідати на низькопробні опуси маупівських горе-вчених – це означатиме опуститися до їх рівня. Навряд чи має сенс вести дискусії з людьми, які висловлюють тези, що більше схожі на виписки з історії психічної хвороби.

 

Проте, крім неадекватних людей, на антисемітизм працюють і психічно нормальні люди, яким власні моральні принципи не заважають відробляти гроші на ксенофобії.

 

Є тут і політичний аспект. Звичайно ж, ректор МАУП пан Щокін, який за сумісництвом є керівником так званої Консервативної партії, намагається через будь-який скандал привернути увагу до своєї персони та своєї партії. Тож не слід давати йому можливість поширення рекламної пердвиборної кампанії.

 

Безумовно, антисемітська діяльність МАУП замовлена тими деструктивними силами, які знаходяться поза межами України та прагнуть підірвати її позиції у світі. І це вже давно потребує уваги відповідних державних органів. А висловлювання деяких діячів, можливо, – уваги психіатрів.

 

Втім, у центрі уваги членів Всеукраїнської академічної ради “Ткума” були наукові проблеми та питання викладання у навчальних закладах. Наступне засідання в березні 2006 року має показати, які зрушення відбудуться за цей час.

 

Д-р Ігор Щупак,

директор Центру Ткума,

експерт ОБСЄ

 

Последнее обновление ( 23.02.2006 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»