Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 19.02.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
СЕМІНАР «КОВЧЕГ» (Львів) Печать E-mail
18.07.2006 г.

«КОВЧЕГ» 

МІЖНАРОДНИЙ МІЖКОНФЕСІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР

21 – 24 червня 2006 

Львів – Унівська Лавра 


  21–24 червня 2006 р. Центральний Український Фонд історії Голокосту «Ткума» («Відродження»), Федерація польських організацій в Україні та Український католицький університет у Львові за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві та Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» провели Міжнаціональний міжконфесійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег».

 Міжнаціональний та міжконфесійний діалог є важливою передумовою формування в українському суспільстві атмосфери толерантності. Тому Центр «Ткума» разом із своїми партнерами організовує міжнародні форуми, конкурси, навчальні семінари за участю української, польської, єврейської молоді тощо.

  Місце проведення останнього семінару – Унівська лавра – обране не випадково. Саме тут, в Уніві, під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, надавали допомогу українським та польським дітям. Робили вони це за велінням своїх сердець, з благословення та волі одного з духовних поводирів українського народу в XX столітті – Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького. Одним із врятованих євреїв був Адам Ротфельд – відомий сьогодні польський політик та вчений, професор, колишній Міністр іноземних справ Польщі. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.


  Саме тут, в Уніві, і відбувся перший міжнаціональний, міжконфесійний молодіжний семінар із символічною назвою – «Ковчег». Він започаткував серію українсько-польсько-єврейських заходів Центру «Ткума», спрямованих на усвідомлення уроків Голокосту, укріплення атмосфери толерантності та міжнаціонального порозуміння. Голова Української Греко-католицької церкви Блаженнєйший Любомир Кардинал Гузар вітав проведення цього семінару та відзначив його велике значення в справі налагодження порозуміння між молодими представниками різних націй.
  В семінарі «Ковчег», окрім основних учасників – студентів 15 університетів – взяли участь відомі вчені, громадські діячі, журналісти з України, а також Ізраїлю, Польщі, США. Серед них –
  проф. Барбара Вайгль, Вища Школа Суспільної Психології у Варшаві (Польща);
  д-р Арон Вайс, науковий консультант Центрального Українського Фонду історії Голокосту «Ткума», член Міжнародної ради Яд-Вашем (Ізраїль);
  Тарас Возняк, шеф-редактор культурологічного часопису «Ї» (Львів);
 Світлана Герус, заступник директора Центрального Українського Фонду історії Голокосту «Ткума»,керівник освітніх програм (Дніпропетровськ);

  Адель Діанова, директор Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» (Львів);

  Ришард Клємм, Консул Республіки Польща у Львові;

  д-р Жанна Ковба, доцент Національного Технічного університету «КПІ», провідний науковий співробітник Інституту Юдаїки (Київ);

  проф. Віктор Малахов, провідний науковий співробітник Інституту філософії Національної Академії наук України, член Всеукраїнської Академічної ради «Ткума» (Київ);

 проф. Мирослав Маринович, директор Інституту релігії та суспільства, проректор Українського католицького університету у Львові (Львів);

  проф. Станіслав Стемпєнь, директор Південно-Східного наукового інституту (Польща);

 д-р Олег Турій, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету у Львові (Львів);

  Емілія Хмєльова,голова Федерації польських організацій в Україні (Львів);

 д-р Ігор Щупак, директор Центрального Українського Фонду історії Голокосту «Ткума», експерт ОБСЄ (Дніпропетровськ).

 

   З ранку 21 червня 2006 р. в приміщенні Українського католицького університету у Львові відбулася прес-конференція, а вже по обіду учасники «Ковчега» розмістилися в Унівській лаврі, ознайомилися з правилами перебування на території монастиря та взяли участь в урочистому відкритті семінару.

    Чотири дні активного спілкування, бесід, лекцій, круглих столів, психологічних тренінгів промайнули, як одна мить. Теми дискусій та лекцій були різноманітними, як різноманітними є культура та традиції народів, що живуть на теренах України, та історія взаємин між народами. Безумовно, історія українців, поляків, євреїв має повчальні приклади взаємозбагачуючого співіснування та співробітництва, але не позбавлена й драматичних, трагічних сторінок. Їх не треба замовчувати, не варто забувати, але необхідно знати та розуміти їх історичні передумови та історичні уроки. Важливі та актуальні історичні проблеми обговорювалися в лекціях д-ра Олега Турія (Львів) «Австрійська модель міжнаціональних взаємин початку ХХ ст. в Галичині», проф. Станіслава Стемпєня (Польща) «Митрополит Андрей Шептицький відносно явища нетолерантності і політичного терору», д-ра Жанни Ковби (Київ) «Вплив Митрополита Шептицького на вірних Східної Галичини в період Голокосту» та ін.

   Уроки історії, які ми маємо осягнути – це, передусім, уроки толерантності, порозуміння. Про це, зокрема, говорилося в лекції проф. Мирослава Мариновича (Львів) «Толерантність як політичний та моральний принцип», д-ра Ігоря Щупака (Дніпропетровськ) «Діалог та конфронтація в розвитку цивілізацій», проф. Віктора Малахова (Київ) «Милосердя як вища форма толерантності: від терпимості до жертовності».

   Великим інтересом студентів користувалися психологічні студії, що проводила польська професорка Барбара Вайгль. Розкіш вишуканого інтелектуального спілкування подарували учасникам «Ковчегу» члени редколегії культурологічного часопису «Ї», відомого дисидентського видання ще з радянських часів, а сьогодні – одного з популярних видань української інтелігенції. Шеф-редактор часопису Тарас Возняк та його колеги не тільки яскраво представили відображення львівського полікультурного простору на сторінках журналу, але й поділилися планами майбутніх культурологічних проектів, обговорили з учасниками круглого столу проблеми міжнаціональних та міжкультурних відносин у Галичині в історичній ретроспективі.

  Духовною кульмінацією семінару «Ковчег» стала зустріч його учасників з Праведником народів світу Ганною Шуба (Борислав) та людьми, які врятувалися завдяки таким героям – відомим істориком, одним із засновників Центру «Ткума» д-ром Ароном Вайсом, що зараз живе в Єрусалимі, та Альфредом Шредером з Дрогобича. Нікого не залишили байдужими відверта розмова та живе спілкування, драматичні історії та численні моральні дилеми, перед якими опинялися свідки історичних подій та відчували свою причетність усі присутні.

   Але взаємопізнання національної історії та культури на семінарі не обмежувалося стінами навчальних аудиторій. Справжній фейерверк українських, польських та єврейських народних обрядів, танців, пісень, ігор захопили всіх учасників «Ковчега» під час національних презентацій української, польської та єврейської культур. Тож православні, греко-католіки та римо-католіки разом з юдеями зустрічали увечері шабат та співали єврейських пісень. Перейшовши до лісової галявини, у ніч на Івана Купала (за старим стилем) єврейська молодь разом з українськими та польськими студентами співали українські пісні, вели хороводи та стрибали через вогнище, грали у «струмок» та танцювали вишуканий польський полонез. Надзвичайно проникливо звучав польський ансамбль, що грав не тільки польську, а ще й українську та єврейську музику. І весь час тривало спілкування, що породжувало взаємодовіру та взаєморозуміння.

В кінці програми семінару, яким керувала заступник директора Центру «Ткума» Світлана Герус (Дніпропетровськ), студенти вирушили на екскурсію по Львову і відвідали історичні пам’ятки, пов’язані з українською, польською та єврейською історією.

   На підсумковому круглому столі в гостинному приміщенні Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» було сказано чимало добрих слів на адресу організаторів семінару, висловлено побажань на наступні міжнаціональні, міжконфесійні проекти, серед яких головними були – залучення до подібних заходів якмога більшої кількості молоді, в тому числі – представників інших національностей, та розширення можливостей для вільного діалогу. Студенти самостійно висловлювалися про те, що кожен з них в своєму університеті може та має стати носієм ідей толерантності та порозуміння, зацікавити своїх співвітчизників духовними цінностями народів-сусідів.

   Як кожна важлива та добра справа, семінар буде мати продовження, запорукою чому є щира зацікавленість та захопленість учасників «Ковчегу» пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Тож наступні заходи у Львові та інших містах України, Польщі мають поширювати коло учасників міжнаціонального, міжконфесійного діалогу.


Прес-конференція в Українському католицькому університеті

  

 


Унівська Лавра 

  

 


Лекція проф. В. Малахова

  

 

Лекція д-ра І. Щупака 

Лекція проф. С. Стемпєня

   

Бесіда за круглим столом

Видавці незалежного культурологічного

журналу «Ї» (Львів)

 
   

Зустріч з д-ом Ароном Вайсом (БориславЄрусалим), Ганною Шуба (Борислав), 

Альфредом Шредером (Дрогобич)

 
 

Презентація єврейської культури

Каббалат Шаббат разом із єврейськими, українськими та польськими студентамиПрезентація польської культури

 

 

 

Презентація української культури

  

 

Усі разом

Последнее обновление ( 13.07.2010 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»