Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ТОЛЕРАНТНОСТІ ПРИСВЯЧЕНО Печать E-mail
22.11.2006 г.

Інтерактивний семінар, присвячений Міжнародному Дню Толерантності

для учнів загальноосвітніх та єврейської шкіл м. Дніпропетровська

  15 листопада 2006 р. в Центрі «Ткума» відбувся дещо незвичний, інтерактивний семінар, присвячений Міжнародному Дню Толерантності. Цей день було встановлено ЮНЕСКО у 1995 році з огляду на надзвичайну актуальність толерантності в сучасному світі, пересиченому війнами та ворожнечею, потребою в порозумінні та злагоді. 


  Тож і відкриття семінару відбулося у атмосфері, яка відповідала задуму організаторів та змісту теми. До Центру Ткума завітали учні 8–10 класів ліцею № 100 м. Дніпропетровськ, учні 8–10 класів Спеціалізованої єврейської школи № 144 м. Дніпропетровськ, а також міжнародна делегація із США, яка знайомилася з єврейським соціальним, культурним життям та міжнаціональними відносинами в Україні.

 

  Для всіх учасників (близько 60 осіб) питання толерантності було по-своєму близьке та актуальне. Адже кожен у своєму житті зустрічав випадки поведінки людей, що не просто обурювали чи дивували, а ображали людську гідність.
Завдання, яке поставили організатори семінару перед учасниками полягало в тому, щоб дати можливість порівняти минуле і сучасне на прикладі історії Голокосту: тобто як толерантність могла б слугувати запобіжником Катастрофи у минулому, і які уроки з минулого необхідно засвоїти людству для збереження найбільшої цінності – ЖИТТТЯ.
Семінар відбувався за двома різними формами проведення.


  На арт-студії для молодших учасників семінару було запропоновано осмислити, як мистецтво допомагало виживати, боротися, залишатися людьми у нелюдських умовах Голокосту. Вчителем музики школи № 144 Яном Роговим та керівником освітніх програм Центру «Ткума» Світланою Герус підкреслювалась універсальність мови мистецтва у порозумінні між націями та народами. З цією метою діти зображували поняття, що характеризують толерантні взаємини лише з допомогою малюнків. Цікаво, що у різноманітному національному учнівському загалі, до якого долучилися гості, які не розуміли ані української, ані російської мови, саме у малюнках проявилося велике бажання донести зміст почуттів і понять якомога зрозуміліше. І символи слів «Свобода», «Дружба», «Мир», «Культура», «Повага» ожили яскравими різноманітними художніми образами. Від художніх образів аудиторія просто поринула в образи музичні, де різними мовами зазвучали улюблені для всіх українські, російські, єврейські, англійські народні пісні (мовами оригіналів) про вічні цінності: любов, дружбу, щастя, радість…


         В рольовій грі «Світ та Голокост» старшокласникам довелося поміркувати над багатьма історичними прикладами, які ілюстрували поведінку держав у період між Першою та Другою світовими війнами. 


  Учасники розподілились на кілька груп, де кожна спробувала приміряти вантаж відповідальності, який брали, чи повинні були взяти на себе вагомі у міжнародному житті країни та організації: Конгрес США, Парламент Великої Британії, Ліга Націй, СРСР, Міжнародний Червоний Хрест та ін. Частина ж з учасників, які представляли потерпілу сторону, відчули, в якій залежності від реагування на ситуацію країн світу залежало їх ЖИТТЯ: євреї Німеччини, права яких обмежували все нові й нові нацистські закони, бойкоти та погроми; єврейські біженці з нацистської Німеччини, зокрема, сумно відомі пасажири судна «Сент-Луїс»; польські євреї, які очікували, коли ж почнеться оголошена фашистам «Дивна війна»; в’язні нацистських концтаборів, які очікували порятунку від країн-союзниць, а ті ніяк не наважувались прийняти рішення про бомбування цих страшних «фабрик смерті».


 

 Опрацювавши важливі історичні документи та свідчення, учасники семінару мали визначитися, чи достатньо толерантними були країни Європи, які займалися спостереженнями, збирали затишні конференції (Евіанську), розмірковували про свій зиск з тієї чи іншої ситуації. 


  Гостроти вирішенню проблеми надало обговорення вислову Адольфа Гітлера у 1936 році: «Своїм ставленням до біженців демократична Європа продемонструвала своє ставлення до єврейського народу взагалі», який нагадав учасникам семінару директор Центру «Ткума» д-р Ігор Щупак.


  Більшість учасників поділилися своїми роздумами з приводу почутого та обміркованого в ході Семінару і дійшли висновку, що від кожного з нас залежить, яким буде майбутній світ, і починати будувати його толерантним потрібно із себе та свого оточення.

Последнее обновление ( 25.06.2010 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»