Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 21.01.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Літня школа з єврейської історії Печать E-mail
15.08.2013 г.

У Львові пройшла літня школа з єврейської історії, організована Центром міської історії у Львові. Майже цілий місяць, з 15 липня по 9 серпня, тривали заняття для слухачі школи – студентів старших курсів історичного та інших гуманітарних факультетів, аспірантів та молодих науковців. Серед них збагачувала свої знання з єврейської історії та культури Анна Медведовська, керівник наукового відділу Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Літня школа має на меті сприяти зростанню інтересу до багатокультурного минулого України, досліджень з єврейської студій та формуванню середовища молодих українських дослідників, пов’язаних спільними науковими інтересами. Через проведення літніх шкіл Центр намагається заохотити молоде покоління до участі в подібних проектах в Україні і за кордоном і, таким чином, сприяти їхньому включенню в міжнародне академічне середовище.

 

На переконання організаторів, літня школа 2013 року стала одночасно і новим починанням Центру міської історії і продовженням попередніх проектів, спрямованих на зростання обізнаності і усвідомлення єврейської історії та культури як складової багатокультурного минулого Україні.

Як і попередні школи, проведені у 20102012 роках, ця школа фокусувалася на єврейській історії та культурі Центрально-Східної Європи, проте пропонувала більш комплексний підхід, представляючи різні національні, соціальні та індивідуальні перспективи. Такий підхід має на меті стимулювати істориків до впровадження міждисциплінарних підходів та багатовимірних аспектів до вивчення суспільств, які в минулому мали багатоетнічну та багатокультурну складову, заохочувати до впровадження нових контекстів в дослідженнях історії України.

Множинність ідентифікацій та ідентичностей – чи це національних, релігійних, соціальних чи державних, що змінювалися в часі і просторі, проходячи через сім'ю, сусідство, дільниці, інституції та міста, загалом – була інтегрована в семінари та лекції. Частина програми стосувалася масових і часто насильницьких змін ХХ століття, які відбулися в Центрально-Східній Європі і залишили нам конкуруючі спадщини, які потребують дослідження, вивчення, аналізу, інтерпретації, рівно ж як публічного обговорення та увіковічення.

Щодня, окрім вихідних, учасники мали від чотирьох до шести занять: два заняття з їдиш, і два-чотири заняття з єврейської історії та культури. Під час занять перевага надавалася формату дискусій.

Програма літньої школи включала гостьові лекції та два воркшопи. Під час воркшопу «Як навчати про багатоетнічне минуле України?» обговорювалися навчальні програми в українських університетах та виклики, пов'язані з викладанням і дослідженням багатоетнічного минулого України. Воркшоп «Культура на перехресті культур» розглядав різні форми сучасної культури і мистецтва, які звертаються до складного багатокультурного минулого. 

У ході навчання учасники школи заслухали лекції відомих громадських діячів та науковців, що піднімали складні та неоднозначні питання: проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет) – «Місто та єврейська історія у Східній Європі XX століття: модерність, міграція та катастрофа»; проф. Теодор Р. Вікс (Університет Південного Іллінойсу) – «Єврейська історія в багатоетнічній Центрально-Східній Європі, 1850-1918»; д-р Софія Дяк (Центр міської історії) – «Наша, їхня, спільна? Дискусії про спадщину у Центрально-Східній Європі після 1945»; д-р Йоанна Лісек (Вроцлавський університет) – «Єврейська культура через перспективу ґендеру – традиція і модерність»; д-р Мейгіл Фавлер (Університет Торонто) – «Модернізм і погроми: культура і мистецтво на пограниччях Центрально-Східної Європи у ХІХ-ХХІ століттях».

Також учасники відвідали місця, пов’язані з єврейською історією Львова, побували на екскурсії у Бережанах, Підгайцях і Бучачу.

 

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»