Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Анонсы arrow УКРАЇНСЬКІ ТА ПОЛЬСЬКІ ВЧЕНІ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ
УКРАЇНСЬКІ ТА ПОЛЬСЬКІ ВЧЕНІ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ Печать E-mail
17.09.2013 г.

23–27 вересня у Дніпропетровську відбудеться ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників історії та географії. Щорічна нарада, що почергово проходить у Польщі і в Україні, цього року вперше проходитиме на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Захід проводитиметься Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Польщі, Інститутом «Ткума», Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО), Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара за підтримки Дніпропетровської ОДА та обласної ради, за сприяння «Claims Conference», «Joint» та «Dutch Fund».
 

На сьогодні, коли Україна та Польща є стратегічними партнерами в Європі, гарячі дискусії навколо Волинської трагедії 1943 р. та деяких інших подій минулого випробовують на міць добрі стосунки двох сусідніх народів. За цих умов особливої ваги набуває тема висвітлення подій спільної історії цих країн у національних підручниках. Курс історії повинен сприяти об’єктивному висвітленню минувшини та позбавленню від стереотипних та скривлених уявлень в історичній пам’яті двох народів, сприяти формуванню знань про колишні конфлікти та усвідомленню їхніх уроків, розумінню національної історії як історії не тільки «титульних націй» – відповідно українців та поляків, але й інших народів – євреїв, німців, ромів тощо. Саме з такою метою щороку збирається комісія для обговорення українських та польських підручників.
У засіданні братимуть участь відомі українські та польські вчені: проф. Владзімеж Медрецький, голова польської частини комісії, доктор історії, професор Варшавського університету (Польща); проф. Станіслав Кульчицький, голова української частини комісії, заступник директора Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук (Україна); проф. Максим Гон, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету, доктор політичних наук (Україна); проф. Гжегож Мотика, доктор історії, професор Варшавського університету (Польща); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Україна) та інші.
У заході візьмуть участь відомі громадські та політичні діячі: Рафал Вольський, Генеральний консул Республіки Польща в Києві, Шмуель Камінецький, головний рабин Дніпропетровської області, представники Дніпропетровської державної обласної ради та адміністрації, а також науковці – професор Микола Поляков, ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професор Михайло Романенко, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та інші. У дискусіях навколо доповідей українських та польських вчених братимуть участь історики та представники громадськості, а також вчителі українських шкіл та учнівська молодь – партнери «Ткуми», учасники цьогорічного Фіналу Х Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів, студентів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності».
На цьогорічному засіданні Українсько-польської комісії експертів особливу увагу буде приділено висвітленню складних проблем історії міжнаціональних відносин, війн, Голокосту та інших геноцидів, а також проблемі місця єврейської меншини в історії Польщі і України.
Варто відзначити, що засідання комісії відбуватиметься напередодні Дня вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, тож проведення традиційних заходів Інституту «Ткума» до цього дня буде перенесено із Києва до Дніпропетровська.
Окрім роботи Українсько-польської комісії та вже згаданого Фіналу конкурсу творчих робіт «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», на базі Інституту «Ткума» 25–26 вересня відбудеться семінар Міністерства освіти і науки України «Викладання складних проблем історії міжнаціональних відносин, війн та геноцидів у шкільних курсах історії України та Польщі». Учасниками цього семінару будуть методисти регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх областей України, вчителі. Окрім обговорення історичних проблем з науковцями та авторами підручників, освітяни вперше матимуть можливість ознайомитися з Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», дізнатись про позитивний досвід ДОІППО у використанні в шкільному навчальному процесі музейних експозицій та новітніх мультимедійних технологій.

Офіційне відкриття засідання відбудеться 23 вересня о 10:00 у залі «Сінай»
Центр «Менора», вул.. Шолом-Алейхема, 4
м. Дніпропетровськ
За додатковою інформацією звертайтесь:
тел.: 095-934-62-41
e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Последнее обновление ( 17.09.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»