Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
«Ткума» на Міжнародному форумі видавців у Львові Печать E-mail
21.09.2013 г.

10–15 вересня відбувся двадцятий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна і культурна подія року. Прозвучить досить тривіально, але це яскрава ілюстрація виразу «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», чи пак прочитати. Бо навіть побачити все, що відбувалося на форумі апріорі неможливо, а охопити всі івенти у короткій підсумковій статті тим більше.
Для початку сухі цифри і факти. 20-й ювілейний «Форум видавців у Львові» – це ціла низка проектів і заходів, таких як Львівський міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, Всеукраїнський конкурс «Найкраща книга форуму», Бібліотечний форум, фестиваль і конкурс «Молода республіка поетів» та багато іншого. Цьогоріч у форумі взяли участь 230 видавців і понад 350 авторів з двадцяти країн світу, було представлено близько десяти тисяч літературних новинок і проведено 800 заходів.
 

Свою видавницьку діяльність на форумі представив і Український інститут вивчення Голокосту «Ткума». На виставковому стенді «Ткуми» можна було побачити навчально-методичну літературу, наукову історичну літературу, збірки документів з історії Другої світової війни та Голокосту, матеріалів міжнародних конференцій «Ткуми», збірки спогадів та статей тощо. В рамках презентаційної програми форуму «Ткума» представила монографію Владислава Гриневича «Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 – червень 1941», а також роботу Юрія Шаповала «Торкнутись історії». Учасники форуму, які завітали на презентацію, мали можливість поспілкуватися з авторами, та задати питання, що стосуються безпосередньо книги чи історії взагалі, суспільного життя в Україні чи життя в цілому. На презентаціях було місце і серйозній історичній дискусії, і невимушеному спілкуванню.
Особливою популярністю серед видань «Ткуми» користувалися збірки німецьких документів, підготовлені Олександром Кругловим, підручники історії, створені І. Щупаком та іншими співробітниками Інституту та ін.. Консультації щодо публікацій Інституту надавали співробітники «Ткуми» – д-р Олександра Леонова та Євгенія Саламаха.
Не лише «Ткума» представляла на Форумі історичні новинки. В програму увійшло близько 20 презентацій нових публікацій історичного змісту. Серед них презентації вчених, котрі неодноразово брали участь у наукових конференціях Інституту «Ткума», – Олександра Зайцева, Володимира В’ятровича та ін. До наукової дискусії під час вищезгаданих презентацій долучився д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Також у рамках форуму відбулася презентація перекладу книги «Від Майдану до Смоленська», автором якої є Павел Коваль, депутат Європарламенту, голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна», доктор політичних наук, історик і публіцист. Ця презентація – захід польської частини програми Форуму.
Це вперше на Міжнародному літературному фестивалі з’явилася Країна – Почесний гість. І цього року – це Польща. Польська сторона представила до програми Форуму 49 заходів. До Львова приїхали відомі польські письменники, поети старої та нової генерації, які протягом всього фестивалю дискутували про літературні зв’язки Польщі та України. Окрім поляків до Львова завітали іноземні гості зі Словаччини, Сербії, Хорватії, Румунії, Угорщини, а також з Німеччини, Швеції, Норвегії, Колумбії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.
Книгбург чи Букленд – так жартома називають Львів наприкінці вересня, коли він стає книжковою столицею України. Цього року він цілком виправдав таке прізвисько. На кілька днів місто заполонили вітчизняні та закордонні, вже добре відомі і починаючі письменники та поети. Десятки тисяч читачів відвідали численні презентації книжкових новинок та зустрічі з улюбленими письменниками. У кав’ярнях продовжувалися дискусії, що розпочалися у презентаційних залах…
Кількість людей, які з’їхалися з усієї країни, доводила, що в Україні книга живе і процвітає, і що найближчим часом забуття їй не грозить.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»