Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.02.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Відкриття ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників і Печать E-mail
24.09.2013 г.
 
23 вересня розпочалося ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників історії та географії. Офіційна церемонія відкриття проходила у конференц-залі «Сінай», що в Центрі «Менора», та зібрала близько 300 охочих заслухати доповіді відомих українських та польських вчених і взяти участь у дискусії. У відкритті засідання взяли участь Дмитро Безуглий, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник відділу з питань внутрішньої політики; Шмуель Камінецький, головний рабин Дніпропетровської області; Анна Кузьма, радник з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні; Олена Лозенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів; Микола Поляков, ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, доктор фізико-математичних наук, професор.

А також самі учасники Українсько-польської комісії, до складу якої входять: проф. Владзімеж Медрецький, голова польської частини комісії, доктор історії, професор Варшавського університету (Польща); проф. Станіслав Кульчицький, голова української частини комісії, заступник директора Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук (Україна); проф. Максим Гон, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету, доктор політичних наук (Україна); проф. Гжегож Мотика, доктор історії, професор Варшавського університету (Польща); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Україна) та інші.

Робота комісії передбачає аналіз діючих підручників з історії та географії на предмет висвітлення міжнаціональних відносин та внесення коректив для максимально правдивого зображення подій.
Місце проведення цьогорічного засідання комісії було обрано невипадково. Нагадаємо, що засідання відбуваються почергово в Польщі і в Україні, проте у Дніпропетровську воно проходить вперше. На сьогодні, коли Україна та Польща є стратегічними партнерами в Європі, гарячі дискусії навколо Волинської трагедії 1943 р. та деяких інших подій минулого випробовують на міць добрі стосунки двох сусідніх народів. За цих умов особливої ваги набуває тема висвітлення подій спільної історії цих країн у національних підручниках. Курс історії повинен сприяти об’єктивному висвітленню минувшини та позбавленню від стереотипних та скривлених уявлень в історичній пам’яті двох народів, сприяти формуванню знань про колишні конфлікти та усвідомленню їхніх уроків, розумінню національної історії як історії не тільки «титульних націй» – відповідно українців та поляків, але й інших народів – євреїв, німців, ромів тощо. Саме тому цього року засідання проводиться на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», що безпосередньо займається дослідженням міжнаціональних відносин та пропагує толерантність у суспільстві. Окрім того, д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума», вже близько десяти років бере участь у засіданнях комісії.
На офіційне відкриття була запрошена студентська молодь, вчителі та викладачі, адже робота комісії не повинна бути відірвана від реалій сьогодення. Як відзначає Шмуель Камінецький, сьогодні нерідко в мережі Інтернет можна наткнутися на антисемітські коментарі, багато сайтів розпалюють міжнаціональні конфлікти, що згодом виходять у оффлайн. Коментарі, що сьогодні можуть здатися невинною забавкою, завтра можуть спричинити новий Голокост.
Після урочистої частини у конференц-залі пройшла дискусія, до якої могли долучитися усі бажаючі та задати питання, що турбують громадськість.
Варто відзначити, що одночасно із засіданням комісії розпочався Фінал Х Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів, студентів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». Фіналісти конкурсу також взяли участь у дискусії, під час якої мали нагоду поспілкуватися з відомими істориками.
Це непересічне явище в історії існування Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників історії та географії, коли ті, хто вчить, та ті, хто вчиться за цими підручниками, могли задати питання тим, хто їх пише.
Після завершення дискусії розпочалася безпосередня робота з аналізу підручників на закритих засіданнях, про результати якої буде розказано згодом.


 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»