Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.02.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Інститут «Ткума» провів семінар для методистів Печать E-mail
10.10.2013 г.

25–26 вересня відбувся Всеукраїнський семінар для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів історії, організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» у рамках спільного проекту з Яд Вашем. 30 вчителів з усієї України з’їхалися до Дніпропетровська, щоби обговорити викладання складних проблем історії міжнаціональних відносин, війн та геноцидів у шкільних курсах історії України та Польщі.
На відкритті семінару Михайло Романенко, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО), слушно зазначив: «Вчений-історик суттєво відрізняється від вчителя-історика. Бути педагогом у даному випадку набагато складніше. Вчитель повинен добре орієнтуватися у матеріалі всіх історичних етапів. Він не може собі дозволити не знати чогось, бо це «не його період». Окрім того, педагог має відчувати свою відповідальність за ті знання і ту громадянську позицію, яка сформується у нового покоління і, безперечно, впливатиме на майбутнє держави. Вчительська робота зобов’язує підвищувати професійний рівень та безперервно навчатися.


Педагогічні семінари, що їх проводить Інститут «Ткума» дають можливість вчителям із різних міст і з різним досвідом роботи поділитися своїми доробками, зустрітися та поспілкуватися з відомими вченими, познайомитися із сучасними технологіями у сфері викладання історії. У семінарі поєдналися як теоретичні, так і практичні підходи у викладанні складних, дискусійних питань історії.
Дата проведення семінару була обрана невипадково. Захід проходив паралельно з роботою ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників історії та географії. У рамках програми педагогічного семінару відбулась дискусія, у якій взяли участь члени Українсько-польської комісії. Серед них – проф. Станіслав Кульчицький, голова української частини Українсько-Польської комісії експертів, завідувач відділом Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор (Україна); проф. Владзімеж Медрецький, голова польської частини Українсько-Польської комісії експертів, доктор історії, професор Варшавського університету (Польща); проф. Гжегож Мотика, доктор історії, професор Варшавського університету, член Ради Інституту національної пам’яті (Польща); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», головний редактор видавництва «Прем’єр» кандидат історичних наук, учитель-методист (Україна) та інші.
Це абсолютно непересічне явище – чи не вперше в історії існування комісії, зустрілися та спільно обговорили проблеми українських і польських підручників ті, хто їх аналізує, ті, хто їх пише, та ті, хто за ними навчає. Учасники дискусії були залучені в орбіту емоційного обговорення контраверсійних історичних подій.
У рамках семінару вчителі також заслухали доповіді д-ра Арона Вайса, наукового радника Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», координатора общинних програм «Джойнт» (Єрусалим, Ізраїль); проф. Тетяни Ладиченко, завідувачки кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, голови Всеукраїнської асоціації вчителів історії та громадянської освіти (Київ); д-ра Сергія Шпагіна, старшого викладача Південного Федерального університету, голови Ростовського відділення Науково-просвітницького центру «Голокост» (Ростов-на-Дону, Росія); проф. Віктора Брехуненка, доктора історичних наук, професора, завідувача відділом теорії та історії археографії Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, професора кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (Київ); д-ра Віталія Власова, кандидата педагогічних наук, головного редактора журналу «Історія і суспільствознавство в школах України» (Київ).
Програма семінару передбачала також проведення ряду екскурсій. Так, оглядову екскурсію по Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» провела керівник наукового відділу Музею та Інституту Анна Медведовська. Вона закцентувала увагу на освітніх та виховних можливостях експозиції, а також розповіла про розробки наукового відділу Інституту в даній сфері.
Справили враження на учасників і екскурсії до Старокодацької та Новобогородицької фортець, які провів д-р Олег Репан, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Змістовна краєзнавча та історична розповідь викликала щирий інтерес у слухачів.
На кінець семінару д-р Олександра Леонова, науковий співробітник Музею і Інституту, представила учасникам літературу, видану «Ткумою».
Що ще додати? Про користь подібних семінарів можна довго дискутувати, проте відгуки учасників говорять самі за себе: «Вражена спілкуванням з людьми. Вражена екскурсією по Музею. Вражена рівнем наукової роботи Інституту» (Катерина Толстоброва, Дорнецьк; «Змістовні доповіді, дискусії, особливо багато вражень від матеріалів Музею. Щира подяка організаторам» (Любов Котенко, Житомир). А головне, учасники семінару бачать перспективи подальшої співпраці з Інститутом та Музеєм. 

Последнее обновление ( 10.10.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»