Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Семінар для запорізьких студентів Печать E-mail
22.10.2013 г.

20 жовтня на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбувся семінар для студентів історичного факультету Запорізького національного університету. 30 студентів під керівництвом проф. Олександра Давлєтова, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії, протягом дня поглиблювали свої знання з теми «Расова теорія та “єврейське питання” в нацистській ідеології». Події Другої світової війни не виходять з поля зору дослідників. Невід'ємною складовою частиною цієї тематики є національні відносини за умов генези німецького «нового порядку» та «єврейське питання». Проблема міжнаціональних відносин в роки Другої світової війни і зараз залишається актуальною. Не тільки з наукової точки зору, але і з виховної. Мова йде не лише про виховання молодого покоління. Уроки міжнаціональних відносин часів Другої світової війни можуть і мають стати уроками терпимості і толерантності для усього людства. Тож користь проведення подібних семінарів для молоді, майбутніх вчителів-істориків та дослідників не підлягає сумніву.

 

У рамках програми семінару студенти заслухали лекцію Недільного університету про містечкових євреїв та євреїв-мільйонників, яку провели д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею, а також Анна Медведовська, керівник наукового відділу Інституту та Музею. Це стало, так би мовити, вступом до розуміння єврейської історії у контексті вітчизняної та світової.
Безпосередньо розмова про нацистську расову теорію та політику антисемітизму розпочалась під час огляду експозиції Музею. Д-р Ігор Щупак при проведенні екскурсії ставив акценти на розділах «Нацизм», «Кришталева ніч», «Антисемітизм», що найповніше відображають тему семінару. Говорячи про нацистську політику, д-р Ігор Щупак підводить до висновку – геноцид розпочався не з винищення єврейського народу, а з німецького, з винищення слабких і хворих.
Особливу увагу під час екскурсії було приділено міжнаціональним відносинам та позитивним їх прикладам – Праведникам народів світу, що ризикуючи власним життям та життям своїх рідних рятували євреїв.
Свої враження від експозиції учасники семінару висловили на дискусії, модераторами якої виступили д-р Ігор Щупак та проф. Олександр Давлєтов. Для студентів зустріч з д-ром Щупаком стала можливістю отримати неоціненний досвід спілкування не просто з істориком та автором підручників, але і з автором концепції Музею. Тож учасники скористалися цією можливістю сповна – задавали питання щодо планування експозицій, наповнення мультимедійних кіосків, створення колажів.
У своїх анкетах студенти висловили бажання долучитися до дослідницької роботи, що проводить Інститут «Ткума» та залишили позитивні відгуки.
Коваленко Л.: «Фахово, інформативно, дружньо. Семінар проведений на дуже високому рівні. Музей – один з найкращих в Україні, на мій погляд. Відповідає європейському рівню».
Сашин Є.: «Інститут має потужний джерельний потенціал для того, щоб проводити дослідницьку роботу, а також для проведення семінарів, створенню публікацій та ін.»
Нестеров Д.: «Вивчення Голокосту є вкрай важливим для українського народу, в першу чергу для того, щоб ця страшна трагедія не повторилась. Мені дуже сподобалась екскурсія музеєм, унікальні експонати та історичні джерела, що представлені тут».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Последнее обновление ( 03.11.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»