Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Недільний університет: «Євреї напередодні революцій» Печать E-mail
18.11.2013 г.

За рік свого існування проект набув неабиякої популярності та став справжнім освітнім майданчиком. Збагатити свої знання з історії приходять студенти, вчителі, викладачі й не тільки. Недільний університет став місцем, де можна провести час із користю для інтелекту. Учасники проекту приходять сюди не із порожньої цікавості. Протягом заняття слухачі занотовують невідомі досі для них факти. Після заняття продовжуються дискусії – учасники Недільного університету щось уточнюють, запитують, висловлюють свої побажання щодо тем наступних лекцій. Слухачі Недільного університету стають постійними учасниками усіх просвітницьких заходів, які проводить Інститут «Ткума». Мабуть, тому на заняттях панує тепла, дружня атмосфера.

17 листопада відбулося чергове заняття Недільного університету, яке провели д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», а також Анна Медведовська, керівник наукового відділу Інституту та Музею. Цього разу говорили про життя та політичну діяльність євреїв напередодні революцій.
Д-р Щупак стверджує, що намагатися шукати причини історичних явищ – справа невдячна і безуспішна. Можна говорити лише про передумови, які склалися. Що не одне й те саме. Передумови не конче мали призвести до таких результатів, які має історія. Тож модератори заняття розповідали про передумови революційних подій у Російській імперії та про роль єврейської спільноти у передреволюційному періоді.
Проте, як цілком слушно відзначає Анна Медведовська, історики називають XIX століття «довгим», і розповідаючи про нього необхідно охопити події кінця XVIII і аж до початку ХХ ст. Тому модератори зупинились лише на деяких ключових моментах.
Як і анонсував Інститут, на занятті мова йшла про зародження сіонізму, про справи Бейліса та Дрейфуса, про єврейські погроми, про Бунд – єврейську соціалістичну організацію, та про еміграцію євреїв.
Модератори намагалися не переказувати історію (адже достатньо літератури як про участь євреїв у революції, так і про їх життя до неї), а висвітлювати цікаві факти. Так, наприклад, д-р Ігор Щупак зачитує уривок з газетної статті того часу, де описані достатки євреїв. 17 копійок на тиждень (на які можна було придбати хліб і оселедця) – показник достатку, менше 9 копійок – межа бідності.
Втім, намагатись описати весь спектр піднятих на занятті питань навряд чи вдасться. Тож для тих, кому не вдалось особисто побувати на занятті Недільного університету, пропонуємо повний аудіо запис.
Прослухати аудіо запис заняття:

Vos_Un_2013_11.mp3&autostart=false" />  

 

 

 

 

 

 

Последнее обновление ( 18.11.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»