Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 18.01.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
«Ткума» на Міжнародному дні єврейських знань Печать E-mail
26.11.2013 г.

17 листопада у стінах Центру «Менора» пройшов Міжнародний день єврейських знань (або День єврейської освіти). Це щорічне свято, яке у Дніпропетровську проходить уже вчетверте. У цей день євреї по всьому світу можуть здобути нові знання у різних галузях, а також повправлятись з різних видів рукоділля на майстер-класах.
У Дніпропетровську захід організований Єврейським общинним центром ім. Розалін Горлін за підтримки благодійного фонду «Дніпропетровська єврейська община», «Джойнту», Голландського єврейського гуманітарного фонду, Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», фонду «Шиурей Тора Любавич», єврейського студентського центру «Гілель» і програми «Старший брат/Старша сестра».


У цьому році тема Дня знань була визначена як «Творимо разом: єврейські підходи до творчості та спільної роботи». В рамках заходу було проведено одинадцять сесій, модераторами яких були активні діячі Дніпропетровської єврейської общини. Заняття проводились за системою Баркемп (bar camp), за якою проводиться і відома всім конференція Лімуд: в один і той же час в різних аудиторіях проводяться різні заняття, що дає змогу учасникам обирати сесію за власними інтересами. На День знань пройшло дві такі паралелі (в одній 5, в іншій 6 занять), кожна тривала годину.
Перед учасниками стояв складний вибір – у якості лекторів цього року виступали цікаві особистості: Давид Мануйлов, Роман Кандибур, засновник місцевого плейбектеатру «Сусіди», ребецн Діна Стамблер, ребецн Хана Камінецька, Хагіт Мануйлова, координатор ЄОЦ з єврейського компоненту, Дан Макогон, віце-президент «Шиурей Тора Любавич», Алла Бураковська, вчитель мови і літератури у школі «Ор Авнер Хабад-Любавич», керівник молодіжного театру «Табу», та д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Лекція д-ра Ігоря Щупака заслуговує особливої уваги, оскільки вона зібрала чи не найбільше слухачів. Заняття було присвячене проблемі українсько-єврейських відносин у контексті різних історичних епох. Вибрати цю тему лектора надихнула робоча поїздка до Канади, де він зустрівся зі своїми колегами і багатьма шанованими діячами науки і культури, і де, зокрема, піднімалися питання, пов'язані з цією спірною і активно обговорюваною в науковому світі темою.
Слід відзначити, що Ігор Щупак вів заняття українською мовою, що немало здивувало публіку. Д-р Щупак пояснює, що євреї, котрі мешкають в Україні, на жаль, досі мало позиціонують себе саме як українське єврейство, хоча мали би. Присутні, котрі спершу просили перейти на російську, сперечатися не стали, очевидно, аргументи лектора переконали їх, чи принаймні здалися достатніми для того, аби продовжити слухати заняття українською.
Розповідаючи про свою робочу подорож до Канади (яка проходила 6–10 листопада), Ігор Щупак поділився своїми враженнями від Міжнародної наукової конференції «Українсько-єврейські взаємовідносини» та від участі у Конгресі українців Канади. Він проводить паралелі між рівнем толерантності в Канаді та України (на жаль, не на користь нашої держави).
Слухачів пройняла розповідь, адже вони активно вступають в діалог з лектором і навіть сперечаються з ним. На кінець заняття до д-ра Щупака вистроюється черга бажаючих обговорити наболілі питання особисто – хтось хоче поділитися незвичайною історією своєї родини, хтось – висловитись стосовно суперечливих питань історії, а хтось – дізнатись більше про роботу Інституту «Ткума».
Прослухати повний аудіо запис заняття:
 Последнее обновление ( 26.11.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»