Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Акція Фонду Рогачій «Сила світла» Печать E-mail
26.11.2013 г.

«Міжнародний культурний благодійний Фонд Рогачій» (Фінляндія), в особі його фундаторів – президента Фонду, письменниці та фотохудожника Інни Рогачій і відомого художника, громадського діяча Михайла Рогачій – розпочав у Дніпропетровську спеціальну благодійну предханукальную акцію «Сила світла». Урочисте відкриття цього проекту пройшло в офісі Головного рабина Дніпропетровська і регіону Шмуеля Камінецького і ознаменувалося кількома значущими для єврейського життя нашого міста культурними подіями.

По-перше, «Фонд Рогачій» передав в дар рабину Шмуелю Камінецькому унікальну роботу – оригінальний художній колаж «Повернення Хурви». Колаж об'єднує два твори – копію картини Михайла Рогачій «Мої камені. Єрусалим», оригінал якої був написаний в 1993 році і зараз знаходиться в колекції Державного музею Єрусалиму, і «вмонтовану» в полотно фотографію Інни Рогачій із зображенням знаменитої синагоги Хурви. Будівля синагоги, варварськи зруйнована після відступу Ізраїлю в часи війни за Незалежність, було відновлено в 2010 році силами шанованих українських євреїв – Президента Об'єднаної Єврейської Общини України Ігоря Коломойського, Президента Дніпропетровської єврейської громади Геннадія Боголюбова і Президента Всеукраїнського Єврейського Конгресу Давида Рабиновича. Інна Рогачій підкреслила, що «Фонд Рогачій», передаючи в дар рабину Камінецькому колаж «Повернення Хурви», таким чином дякує за його «силу душі і розуму, за його натхнення і винахідливість», які зіграли важливу роль у великій справі відновлення знаменитої синагоги.
Лідери «Фонду Рогачій», частина широкої благодійної діяльності якого спрямована на допомогу талановитим і обдарованим дітям Придніпров'я, провели церемонію передачі стипендії для Рахель Рудівської, випускниці Махона «Бейс Хая-Мушка», від імені знаменитої фінської актриси і режисера Майї-Лііз Мартон.
Стипендію приймали рабин Йосип Глік і його дружина Сара, керівники пансіону для дівчаток «Байт ле- Банот», в якому жила і виховувалася Рахель Рудовська. Сьогодні вона є студенткою відомого єрусалимського «Махону Шошанат», і ця стипендія повинна допомогти їй отримати престижну освіту. За бажанням Майї-Лііз Мартон, Рахель Рудовська отримає стипендію двічі – в цьому і в наступному році. Разом зі стипендією подружжя Глік передасть своїй вихованці і фотографію пані Мартон з її автографом на згадку.
Ще однією важливою подією в рамках акції «Сила світла», стало відкриття художньої виставки Михайла Рогачій, унікальної не лише для нашого міста і країни, а й для всієї Східної Європи, бо вперше на її просторі експонуються оригінали робіт цього художника. Виставка складається з десяти художніх полотен, створених в останні кілька місяців, починаючи з серпня 2013 року. Всі вони були написані під впливом поетичних рядків, автор яких – Зеліг Брез, директор Благодійного Фонду «Дніпропетровська єврейська громада», і тому експозиція отримала назву «Зеліг. Поетичні сторінки». Ці роботи, за словами їх творця, входять до серії творів, написаних під враженням від творчості Зеліг Бреза, великого друга сім'ї Рогачій, а також робіт відомого композитора Анатоліса Шендероваса та піаніста Євгена Кисина, талант і твори яких надихнули Михайла Рогачій.
Виставка «Зеліг. Поетичні сторінки» є благодійною – перед і під час Хануки роботи можна буде купити, а кошти від продажу підуть на допомогу дітям, які залишилися без батьківської опіки. Інна Рогачій зазначила, що після відкриття всі картини перемістяться на інший виставковий майданчик, де відвідувачі зможуть ознайомитися з ними і придбати – виставка-продаж проходитиме в центрі «Менора», в Художній галереї «CopyArt».
Після завершення офіційної частини заходу керівник українського відділення «Фонду Рогачій» Олена Гордієнко-Ліфшиц привітала подружжя Рогачій з їх приїздом у Дніпропетровськ, а всі гості отримали можливість поспілкуватися з Інною і Михайлом та отримати автограф художника.


За матеріалами сайту Дніпропетровської єврейської общини

Последнее обновление ( 26.11.2013 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»