Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Міжнародна конференція у Відні Печать E-mail
19.12.2013 г.

5–7 грудня, 2013 у Відні (Австрія) пройшла Міжнародна наукова конференція «Колабораціонізм у Східній Європі в роки Другої світової війни та Голокосту». Захід відбувся завдяки організаційним зусиллям Меморіального Музею Голокосту США (USHMM) і Віденського інституту вивчення Голокосту Симона Візенталя (VWI). На конференцію були запрошені як уже досвідчені дослідники, так і аспіранти й докторанти з різних країн Європи та Північної Америки. Серед молодих учасників конференції – Анна Медведовська, керівник наукового відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Тема колабораціонізму й пособництва нацистам посідає важливе місце у дослідницькій роботі Інституту, їй протиставляється тема Праведників народів світу, як приклад людяності й толерантності. Окрім того, колабораціонізм висвітлюється в експозиції Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», виставка постійно доповнюється, тож послухати доповіді відомих вчених було дуже доречно та корисно.
 

Високий науковий рівень конференції забезпечувала присутність таких відомих дослідників колабораціонізму як Дітер Поль (Австрія), Доріс Берген (Канада), Пол Шапіро та багато інших.
Протягом трьох днів учені виступали з презентаціями своїх наукових досягнень, висвітлюючи різні аспекти колабораціонізму у Другій світовій війні. Розглядалися соціальні, політичні, економічні, гендерні особливості колабораціонізму в країнах Балканського півострова, Польщі, Україні, Росії, Білорусі та країнах Балтії. Особлива увага приділялася ролі національних меншин у Другій світовій війні і пам'яті про колабораціонізм серед повоєнних поколінь. Кожна панель супроводжувалася питаннями та коментарями аудиторії, яка була представлена не тільки вченими-істориками, а й журналістами, студентами та широким колом зацікавлених осіб.
Також на конференції обговорювалися методологічні проблеми вивчення колабораціонізму, його сприйняття і вплив на міжнаціональні взаємини в сучасному світі. Надзвичайно важливу роль мав виступ Доріс Берген, яка підсумувала найбільш значущі тези, висловлені учасниками в доповідях, і виділила основні дискусійні моменти, які стоять на порядку денному у вивченні і сприйнятті обговорюваних проблем на сучасному етапі.

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»