Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Міжнародний педагогічний семінар Печать E-mail
29.01.2014 г.

26–27 січня відбувся Міжнародний педагогічний семінар для вчителів історії та методистів «Вивчення історії Голокосту для формування атмосфери толерантності в Україні», що проходив у рамках спільного проекту Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Яд Вашем.
Семінар зібрав 30 вчителів та методистів з 11 областей України. Усі вони – справді віддані дітям та вчительській справі професіонали, а також активні учасники програм «Ткуми», переможці Міжнародного конкурсу «Ткуми» «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». Цей семінар став останнім відбірковим туром для поїздки в Ізраїль, де навесні на базі Яд Вашем проходитиме педагогічний семінар, що стане для вчителів і нагородою за активну роботу і ще одним кроком на шляху професійного зростання.


До участі в дискусіях та «круглих столах» долучились д-р Арон Вайс, науковий радник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», координатор общинних програм «Джойнт» (Єрусалим, Ізраїль); Віктор Горячев, заступник начальника Управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, член-кореспондент Української екологічної Академії наук; д-р Пол Левін, старший викладач історії Голокосту Університету Уппсали (Уппсала, Швеція); д-р Анна Ленчовська, психолог, координатор Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії в Україні (Київ, Україна); Шеллі Нііз, віце-президент «Єрусалим Коннекшн» (США); Наталя Федущак, член Правління «Ukrainian Jewish Encounter» (Торонто, Канада) та ін. Інститут «Ткума» проводить педагогічні семінари за підтримки Міністерства освіти і науки України й у тісній співпраці з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти. У цьому семінарі також взяли участь представники дружніх організацій – Людмила Базилевська, завідуюча методичним кабінетом Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, учитель-методист; Олена Галєгова, методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (Київ, Україна); Поліна Комарова, Головний спеціаліст відділу змісту освіти та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (Київ, Україна).
В рамках програми семінару для учасників відбулася екскурсія по Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», яку провів д-р Ігор Щупак, директор Музею та Інституту «Ткума», педагог із 20-річним досвідом роботи. Під час екскурсії особлива увага приділялась освітнім та виховним можливостям Музею. Одразу по завершенні огляду експозиції відбулась дискусія щодо можливостей використання музеїв у навчальному процесі. Під час обговорення своїм досвідом проведення музейних уроків поділилися Світлана Піддубна, керівник регіональних освітніх програм Інституту «Ткума», директор Музею Михайла Мармера (м. Кривий Ріг), яка щомісяця проводить близько 15 музейних уроків та виховних заходів для школярів і студентів. Не менш цікавим виявився досвід вчителів із інших областей України; огляд експозиції Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» надихнув їх на нові ідеї щодо проведення музейних уроків, якими вони із радістю ділилися під час обговорень.
Цікавою та пізнавальною для вчителів України виявилась доповідь д-ра Пола Левіна (Уппсала, Швеція), який розповів про проблеми та можливості викладання історії Голокосту у школах та вишах Європи. Будь-який вчений знає, наскільки важливо знати про розробки колег із інших країн у досліджуваній сфері. Педагогіка не є виключенням. І для вітчизняних викладачів зустрічі із представниками зарубіжжя – це шанс доторкнутися до світової педагогічної спадщини. Це не значить, що варто наслідувати цю спадщину у всьому. Але це шанс відійти від пост-радянського мислення та поглянути на старі проблеми під новим кутом, створити свіже, власне бачення.
Інститут «Ткума» потурбувався також про вечірню програму для учасників: вчителі мали нагоду переглянути сенсаційний польський фільм «Колоски», що визнаний багатьма критиками «найголовнішою подією у не розважальному кінематографі 2013 року», наряду із фільмом «Ханна Арендт». А також подискутувати на теми, підняті у фільмі.
27 січня учасники семінару долучились до Церемонії пам’яті жертв Голокосту та офіційного відкриття виставки «Переглядаючи Альбом з Аушвіцу».
Наприкінці семінару вчителі отримали бажану літературу, видану Інститутом «Ткума».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»