Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Міжнародний семінар для музеологів Печать E-mail
29.01.2014 г.

27–28 січня пройшов Міжнародний семінар для керівників музеїв та музейних програм. Семінар організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини «Claims Conference», Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт», Голландського єврейського гуманітарного фонду «Dutch Fund».
Географія учасників була представлена такими країнами як Білорусія, Ізраїль, Канада, Росія, США, Україна та Швеція. Дводенна програма семінару включала доповіді та повідомлення, «круглі столи», дискусії, екскурсії, а також презентації музеїв-учасників.


 

Серед відомих науковців та громадських діячів були д-р Арон Вайс, науковий радник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», координатор общинних програм «Джойнт» (Єрусалим, Ізраїль); д-р Фаїна Винокурова, кандидат історичних наук, заступник директора з питань науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, вчений секретар Міжнародної академічної ради «Ткума» (Вінниця, Україна); д-р Надія Капустіна, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д .І. Яворницького (Дніпропетровськ, Україна); д-р Кузьма Козак, директор Історичної майстерні (Мінськ, Білорусь); д-р Пол Левін, старший викладач історії Голокосту Університету Уппсали (Уппсала, Швеція); Шеллі Нііз, віце-президент «Єрусалим Коннекшн» (США); Кальман Нотаріус, Міжнародна школа вивчення Голокосту Яд Вашем (Єрусалим, Ізраїль); Наталя Федущак, член Правління «Ukrainian Jewish Encounter» (Торонто, Канада); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», кандидат історичних наук, учитель-методист (Дніпропетровськ, Україна) та ін.
Проведення семінару приурочене до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, тож учасники взяли участь у Церемонії пам’яті, що пройшла безпосередньо у залі Музею, біля панорами «Бабині яри України», що теж є досить символічним.
Під час екскурсії по Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» особлива увага приділялась інноваційним технологіям та експозиціям, що знаходяться у стадії розробки. Анна Медведовська, керівник наукового відділу Інституту «Ткума» та Музею, розповіла присутнім про плани щодо створення нових експозицій, присвячених Голодомору 1932–1933 рр., вірменському геноциду 1915 р., депортації кримських татар та ін.
В ході презентацій учасники познайомилися із основними напрямками діяльності Меморіалу Яд Вашем, цікавими розробками Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького та особливостями роботи з архівними матеріалами. Про власний досвід роботи та про місце теми Голокосту в експозиції представлених музеїв розповіли Ірина Ференцева (Харків); Олег Халявко (Чернівці); Світлана Піддубна (Кривий Ріг); Павло Ковальов (Дніпропетровськ); Костянтин Мешко (Новомосковськ); Олег Погорілець (Меджибіж); Ольга Лідовська (Львів); Вікторія Мудрицька (Чернігів) та ін. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» на семінарі представили д-р Ігор Щупак, директор Музею, а також наукові співробітники: Артем Єрьоменко, д-р Олександра Леонова та Анна Медведовська.
Цьогорічний семінар мав на меті не просто поділитися досвідом, але й налагодити практичну співпрацю між музеями. Найбільш популярним видом співпраці був і залишається обмін тимчасовими виставками. Тож лейтмотивом усієї програми семінару було виявлення інтересів музеїв-учасників щодо мобільних виставок. Інститут «Ткума» має великий досвід у створенні пересувних виставок з історії Голокосту і вони користуються неабиякою популярністю. Які виставки хотіли би демонструвати своїм відвідувачам керівники музеїв, та які виставки вони можуть запропонувати для обміну, – обговорювали за «круглим столом» під керівництвом д-ра Надії Капустіної, Ірини Островської та д-ра Ігоря Щупака.
Варто підкреслити, що експозиція Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» поповнилася серією художніх робіт Пат Хатченс (США) «Переглядаючи Альбом з Аушвіцу», що стане частиною обмінного фонду Музею. Учасники музейного семінару мали можливість взяти участь в офіційному відкритті виставки та навіть подати заявки щодо демонстрації її у своїх музеях.
Під час підведення підсумків семінару було прийняте рішення про створення книги, яка міститиме інформацію про представлені на семінарі музеї, про їх особливості та «родзинки» – особливі експонати чи виставки, новаторські технології у освітніх програмах чи мультимедіа. Така ж сама інформація міститиметься на новому сайті Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (що наразі розробляється) та включатиме посилання на сайти музеїв-партнерів.
Завершився семінар екскурсією по місту та до Музею ім. Д. І. Яворницького.Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»