Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт





Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новости



Наш канал на YouTube 

 
Главная
Церемонія пам’яті до Дня пам’яті жертв Голокосту Печать E-mail
29.01.2014 г.

У музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося урочиста церемонія пам'яті жертв гітлерівського геноциду, яка пройшла в рамках урочистих заходів, присвячених Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, що відзначається, за рішенням Організації Об'єднаних Націй, 27 січня, в річницю звільнення табору Аушвіц- Біркенау частинами Червоної Армії.
Церемонія проходила в залі Музею, біля експозиції, присвяченої трагедії Бабиного Яру. Вів церемонію директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак.
Траурну молитву по шести мільйонам безвинно знищених у вогні Голокосту євреїв прочитав керуючий справами єврейської релігійної громади Олександр Фрідкіс.


Перше слово було надано Головному рабину Дніпропетровська та регіону Шмуелю Камінецькому, який у своєму виступі підкреслив, що говорячи про пам'ять жертв Голокосту, ми повинні розуміти, що говоримо не тільки про минуле, а й про уроки для сьогодення і майбутнього, бо до цих пір у багатьох країнах, у тому числі і в Україні, є прояви ксенофобії, міжнаціональної та міжрелігійної ненависті, антисемітизму, є організації, які відкрито закликають до знищення, вигнання, дискримінації людей за національною чи релігійною ознакою. «Я знаю людей, які побоюються ходити вулицями нашого міста в кипі, не приховуючи свого єврейства, тому що можуть підійти молодчики і образити, принизити, навіть застосувати фізичне насильство, – сказав рабин Камінецький,— Сотні тисяч, якщо не мільйони українців живуть в Ізраїлі, в Іспанії, в Канаді та в інших країнах, і скрізь, якщо вони є громадянами цих країн, то ніхто не підійде до них і не скаже – ми тут господарі, а ви гості. Євреї України живуть тут віками, вони громадяни цієї країни і разом з усіма представниками багатонаціонального народу України мають право сказати – «це наша країна, наш спільний дім».
Віктор Сергєєв, радник голови Дніпропетровської обласної держадміністрації, від імені губернатора Дмитра Колесникова, української влади та себе особисто, запевнив головного рабина і єврейську громадськість, що буде зроблено все, щоб представники 96 національностей, які проживають в області, відчували себе захищеними, він підкреслив, що влада робить все, щоб не допустити проявів екстремізму та ксенофобії, щоб зберегти міжнаціональний мир і спокій, яким справедливо пишається Придніпров'я.
Потім слово було надано Арону Вайсу, людині, що дивом пережила Голокост і присвятила своє життя вивченню цього феномена, науковому раднику «Ткуми»; Йонатану Лейферу, голові правління «Джоінт» у Східному регіоні; Паолі Завацькі, волонтеру німецької організації «Акція Спокути», і Наталії Федущак, представнику канадської організації «Українсько-Єврейська Зустріч». Кожен з виступаючих після своєї промови запалював «нер нешама», так щоб в кінці церемонії, перед полотном, що зображає панораму Бабиного Яру, засвітилося шість свічок, що символізують пам'ять про безвинно загиблих шість мільйонів євреїв Європи в роки Другої Світової війни.
На закінчення церемонії доктор Ігор Щупак оголосив Хвилину Мовчання.











Последнее обновление ( 29.01.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?



«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»