Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
У Яд Вашем відбувся Міжнародний семінар для музейних працівників Печать E-mail
04.02.2014 г.

12–22 січня у Міжнародній школі викладання і вивчення Катастрофи Яд Вашем відбувся семінар «Друга світова війна та Голокост – освітні та музейні аспекти» для музейних працівників з Білорусії, Росії та України. Українська сторона була представлена учасниками з Волині, Дніпропетровська, Києва та Чернігова. З нашого міста переймати досвід колег та ділитися власним вирушили д-р Надія Капустіна, директор Дніпропетровського національного музею ім. Д.І. Яворницького, д-р Олександра Леонова та Людмила Сандул, наукові співробітники Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
У рамках семінару учасники прослухали 90-годинний курс лекцій з історії Голокосту, здійснили чисельні екскурсії по Меморіалу «Яд Вашем», познайомилися з його проектами та отримали можливість поспілкуватися з колегами та викладачами провідних ізраїльських університетів.

Проте, як стверджують самі учасники, цей музейно-освітній семінар був не просто циклом лекцій з проблематики Голокосту. В першу чергу, це була зустріч професійних музейних працівників, справжніх майстрів своєї справи, що дала можливість налагодити нові контакти та обговорити актуальні питання музейної сфери. Мова йшла про особливості діяльності музеїв в представлених країнах, про відображення проблематики Голокосту у них, про методологічні складнощі відображення теми Голокосту через музейні експозиції, про створення нових експозицій з історії Голокосту і проблеми доступності експонатів, документів, свідчень та ін.
Важливе місце у програмі семінару посідали обговорення освітніх та виховних проектів, бо саме через них здійснюється основна місія музеїв – просвіта громадян. Тому на «круглі столи» та дискусії виносились теми виховання підростаючих поколінь через музейні експозиції, роль держави у формуванні музейних програм, музей як інструмент виховання патріотизму та історичної пам’яті, співвідношення наукової та просвітницької роботи в музеях тощо.
Мабуть, основною метою подібних семінарів є не той багаж знань, який отримають учасники при прослухуванні лекцій, а власне практичне застосування здобутого досвіду, ті ідеї, які захочуть втілити учасники, натхненні побаченим та почутим. Якщо так, то Людмила Сандул цілком справдила надії організаторів. Одразу після повернення вона взялась за розробку проекту «Музей для дітей». У чому полягатиме інноваційність підходу стане зрозуміло після запуску проекту в дію. Але, знаючи інтерес авторки проекту до вікової педагогіки в музеях та враховуючи її досвід у цій сфері, можна бути певними в успішності ініціативи.
Та освітні проекти – не єдина сфера, у якій було чого повчитися. Людмила Сандул розповідає: «Як головний зберігач фондів Музею я звертала особливу увагу на організацію роботи фондосховищ, музейних архівів, реставраційні роботи, використання новітніх інформаційних технологій в архівній роботі, прийоми демонстрації документів в музейних експозиціях».
Д-р Олександра Леонова теж отримала від семінару максимум користі для свого професійного зростання та для розширення зовнішніх зв’язків Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні»: «До результатів семінару можна зарахувати налагодження контактів з колегами з Москви, Мінська, Гродно, Червеня, Владикавказу, Калмикії, Татарстану, а також залучення їх до програм та семінарів нашого Музею та Інституту «Ткума». У т.ч. ми провели переговори про обмін мобільними виставками, про співпрацю у справі архівного пошуку інформації про жертви Голокосту та їх рідних, методичну допомогу молодим музеям та музеям, що тільки-но планують створювати експозиції з тематики Голокосту».
Програма семінару була насичена та різнопланова. Окрім інтенсивного лекційного курсу, активних дискусій та обговорень, екскурсій по території Яд Вашем, учасники семінару отримали можливість познайомитися із самою державою Ізраїль, чому сприяли і поїздки по країні, і відвідування музеїв, й незабутні прогулянки по Єрусалиму, Тель-Авіву, Нагарії, уздовж Йордану. Д-р Леонова поділилась враженнями: «Різноманіття тутешніх природних умов, подорожі по святим місцям, мультикультурність місцевої культури та населення справили величезне враження, що зробило семінар не тільки корисним і продуктивним у професійному плані, а ще й насиченим і яскравим у емоційному сенсі». 

Последнее обновление ( 05.02.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»