Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Презентація книги «Народжені страждати?» Печать E-mail
20.05.2014 г.

20 травня на базі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулась презентація книги «Народжені страждати?». Свою книгу представляв головний редактор та укладач книги Кор Роос (Нідерланди).
Видання містить 33 історії, розказані тими, що пережили Голокост. Рецензія говорить: «Книга «Народжені страждати?» розповідає про трагічну історію єврейської громади, що проживала в 1941–1944 рр. в районах Східної Європи, – Бессарабії, Буковині та Україні… Вона є дорогоцінною спадщиною спогадів». Перша презентація книги відбулася ще в жовтні 2011 року у Вінниці. Захід був приурочений до 70-річчя початку Другої світової війни. І спеціально для презентації в Україні була підготовлена російськомовна версія книги.


Це не перший візит пана Рооса до Дніпропетровська. Уперше він відвідав Музей та Центр «Менора» одразу після їх відкриття – ще у 2012 році. Власне, тоді й зародилась ідея провести презентацію тут.
Кор Роос – звичайна людина із незвичайним призначенням. Скромно й щиро посміхаючись, він розповів присутнім, що вдома на нього чекає дружина, п’ятеро дітей та дванадцять онуків. Усі вони сумують за ним, але розуміють, наскільки важливими для нього є подібні заходи.
Ще під час свого першого візиту Кор Роос розповідав, що він діє від імені благодійного фонду «Троянда пустелі» (Нідерланди). Це невеликий приватний фонд, заснування якого стало останньою волею однієї голландської леді. Вона довірила виконати свою волю нашому гостю, пану Роосу. Згідно з її бажанням, фонд повинен підтримувати євреїв, що постраждали у Другій світовій війні. «Відповідно до цього завдання, ми щомісяця надаємо матеріальну допомогу пережившим Голокост в Ізраїлі, а також підтримуємо спеціальні проекти, як наприклад, публікація цієї книги», – розповів ідейний натхненник видання.
Книга побувала в багатьох містах України, проте Кор Роос не збирається зупинятись на досягненому. На його думку, зараз, попри велику цікавість істориків до теми Голокосту, серед молоді пам’ять про трагедію різко йде на спад. Тому важливо донести свідчення до нової генерації. Особливою видається автору потреба у пам’яті про Голокост саме на території України і саме в цей непростий час.
«Мої друзі часто питають мене, чому я відважився поїхати в Україну саме зараз», – ділиться Кор Роос. – «Перш за все, це не просто забаганка, а скоріше необхідність – працювати із молоддю, роз’яснювати уроки історії. А по-друге, я особисто не почуваю тут небезпеки».
Пан Роос працює з учителями і студентами, школярами і просто цікавими до теми Голокосту. У планах Кора Рооса – розширювати географію діяльності. Вже найближчим часом він планує презентації у містах Німеччини.

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»