Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.02.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Міжнародний День музеїв Печать E-mail
21.05.2014 г.

Международный день музеев 18 травня у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відзначили Міжнародний день музеїв – щорічне свято, що бере свій початок з 1977 року.

   У Музеї у цей день вирішили провести літературно-музичне кафе. Минулого, 2013 року пройшов столітній ювілей з дня народження чудового поета, нашого земляка Михайла Свєтлова (Шейнкмана). Тому і літературно-музичне кафе було присвячено йому.

   Відкрив захід соліст Дніпропетровського оперного театру, кантор Дніпропетровської єврейської громади, Ігор Рувимович Бабенко. «У своєму коротенькому концерті він об'єднав пісні всім знайомі і суто єврейські, общинні: «Пробач мене, земля далеких предків» В. Рогового і Л. Стєклова, «На безіменній висоті» Баснера з кінофільму «Тиша», і «Тум-балалайке». – розповідає ведуча кафе Естер Тахтеріна, – «Продовжили концерт випускники дніпропетровського музичного училища, брати Ростислав та Ярослав Новицькі. У їх виступі поєднувалася класика епохи бароко (Альбіноні і Вівальді) з композиторськими обробками народних пісень. Концертмейстер Ольга Перебєєва – прекрасна, технічна піаністка, якій вдалося «приборкати» старовинне піаніно з наскільки зруйнованої клавіатурою». Куратор проекту, співробітниця музею Людмила Сандул висловила загальну надію на продовження приємного знайомства.   Літературна частина концерту була відведена народній кіностудії Національного Гірничого Університету «Юність». Жанр показаного фільму, знятого в 1976 році було важко визначити і самим його творцям – у ньому використані і ігрові, постановочні епізоди, кадри кінохроніки і виступів Михайла Свєтлова, фотографії, а головне – його власні спогади. Органічно увійшли у фільм картини єврейського побуту, закарбовані пензлем Марка Шагала. Демонстрації фільму передував виступ представника нового покоління студійців, Сергія Подрєза. Естер Тахтеріна прочитала лист, який надіслав спеціально для цього показу зі свого Нью- Йоркського далека сценарист фільму Семен Бурда. Ось кілька рядків з нього: «Ми намагалися поєднати епізоди ігрового кіно з кінохронікою і живописом, з поетикою єврейського містечка – саме такою була єврейська слобідка, де ріс Свєтлов… за одними даними – це був район вулиці Старогородня, за іншими – один з дворів по вулиці Шмідта (там була меморіальна дошка, але ми їй не вірили) ми не наполягали на тому, що знімаємо документальний кіносюжет, тому присвятили фільм Свєтлову, кажучи про покоління, що прийшло в революцію. Треба згадати епізод зйомки кавалерійського ескадрону – який ми зуміли організувати – діставши їм форму та обмундирування часів Громадянської війни. Нам важливо було показати, як змінювалися часи – від світлих Гімнів Революції – до її зживання, до загибелі Маяковського і торжества так званих пролетарських поетів … ми працювали в кіноархіві і Літературному музеї, замовляючи документи та багато-багато іншого, переглядаючи кілометри архівів, ми брали під чесне слово у друзів Свєтлова фронтові газети та фотографії… Без студійців та оточуючих нас гідних людей, без їх самовідданої допомоги, без нашого відчайдушного бажання його зняти – цей фільм був би неможливий».

   Фільм був гідно оцінений, адже, крім усього іншого, він нагадав присутнім той Дніпропетровськ, якого вже немає, який можна побачити тільки на старих листівках та у таких от кінострічках. Подібні фільми вельми доречні саме в музейних залах, де кожен предмет створює навколо себе особливу ауру старовини, минулих поколінь, колишнього побуту і часу.

 
Последнее обновление ( 21.05.2014 г. )
 
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Сейчас на сайте находятся:
1 гость
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»