Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 20.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Семінар для українських вчителів в Ізраїлі Печать E-mail
21.05.2014 г.

нажмите для увеличения

1–8 квітня на базі Міжнародної школи вивчення Катастрофи Яд Вашем відбувся освітній семінар для українських вчителів та освітян. У ході восьмиденного семінару учасники з різних куточків України заглибилися в теорію методики викладання Другої світової війни та Голокосту, познайомилися з практичними напрацюваннями Яд Вашем у цій сфері, а також поділилися власним досвідом. Насичена програма включала лекції та доповіді, «круглі столи» та дискусії, практикуми та екскурсії.   Усі вчителі та освітяни, присутні на семінарі, – активно співпрацюють з Інститутом «Ткума». Вони самі є постійними учасниками освітніх та наукових програм, а також долучають до дослідження теми Голокосту своїх учнів та колег. Про теорію та практику методики викладання історії Другої світової війни й Голокосту ці вчителі знають не з чуток. Треба віддати належне, програма семінару цілком відповідала рівню підготовки вчителів. Учасники мали нагоду поспілкуватись не тільки зі співробітниками Школи Яд Вашем та Меморіалу, а й з відомими вченими – д-ром Мордехаєм Юшковським, д-ром Ароном Шнеєром, д-ром Ароном Вайсом, проф. Єгудою Бауером.


 нажмите для увеличения

 нажмите для увеличения

 нажмите для увеличения   Лекції охоплювали великий блок інформації, що стосувалась єврейської культури і традицій, історії євреїв та євреїв України, зокрема. Серед піднятих тем – «Доля єврейської культури мовою їдиш», «Геноцид і катастрофа єврейського народу», «Українці-колаборанти: до питання про українсько-єврейські взаємини в період Голокосту». Про особливості релігії євреїв у своїй лекції «Юдаїзм і християнство» розповів д-р Ігор Щупак.
   Світлана Піддубна, керівник регіональних освітніх програм Інституту «Ткума» і учасниця семінару, коментує програму:

«Добре продумана програма семінару дозволила нам, українським історикам, вчителям, познайомитися з історичними аспектами формування єврейської цивілізації в умовах середньовічної Європи, з соціальними складовими юдейського суспільства, внутрішні взаємини якого зазвичай закриті традиційним консерватизмом від погляду цікавих. Це було дуже цікаво і доповнювало уявлення про народ, що зумів подолати на своєму історичному шляху багато обмежень і перешкод, народ, що пережив Голокост».


   Протягом семінару учасники не тільки вчились самі, але й ділились своїм досвідом та методичними напрацюваннями у сфері викладання Другої світової війни та Голокосту. Багато часу було виділено для обговорень та презентацій учасників. Тема Голокосту має невичерпний освітній та виховний потенціал, що й продемонстрували у своїх виступах вчителі – хтось зі своїми дітьми робить справжні наукові дослідження, хтось – невеликі публіцистичні розвідки з історії євреїв рідного міста, а когось історія Голокосту надихає на створення серій малюнків і написання віршів. Може ці роботи не такі вже й серйозні, може художні спроби не такі емоційно зрілі, а проте вони дають зрозуміти, що вчителю таки вдалось торкнути струни дитячої душі.

 нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения

нажмите для увеличения   Семінар став відмінним майданчиком для визначення перспектив спільної роботи Інституту «Ткума» з вчителями та методистами. При чому не тільки із присутніми на семінарі. Під час круглих столів та дискусій вчителі озвучували свої проблеми та потреби, які, безумовно, не є окремими поодинокими випадками.
   Окремо слід сказати про насичену екскурсійну програму, що тісно перепліталась із лекціями. Це і детальні екскурсії по Меморіалу Яд Вашем і по Музею історії євреїв, і поїздка до Мертвого моря, і до символу єврейського опору – фортеці Масада, і до озера Кенерет, і похід по тунелям Стіни Плачу і багато інших. Екскурсоводи виявили високий професіоналізм та глибоке знання своєї справи – вони виходили поза рамки екскурсійної програми і відповідали на всі питання учасників, що стосувались минулого і сьогодення ізраїльських земель.

   Світлана Піддубна розповідає: «Нас дуже цікавив сучасний адміністративно-політичний устрій Ізраїлю (обмовлюся, лекція на цю тему не була запланована, проте вона відбулася поза форматом навчальних занять), оскільки важко було осмислити ситуацію, коли звучало: «Ми зараз в'їхали в Палестину», або: «Ця дорога перебуває під контролем Ізраїлю, а територія вздовж дороги – палестинська!» Нам важко було зрозуміти всі хитросплетіння арабо-ізраїльських відносин «вживу», а не за підручником, і організатори семінару допомогли розібратися і в цьому питанні.»

   Елла Ситник, вчитель історії Київської спеціалізованої школи № 250 стверджує: «Хотілося ще більше дізнатись про устрій освітньої системи Ізраїлю. Порівняти їх систему освіти з нашою. Але попри це, програма семінару надзвичайно насичена й інформативна. Дуже добре ближче познайомитись з історією і традиціями народу, який пережив страшну трагедію. Це відкриває нові горизонти у викладанні Голокосту».

нажмите для увеличения

   Щодо нових горизонтів – думку розділяють й інші учасники семінару. Захід надихнув вчителів на нові проекти – своїми ідеями вони поділились під час підведення підсумків семінару. Тож чекатимемо на нові звершення освітян.

Последнее обновление ( 22.05.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»