Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 21.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Анонсы arrow Ковчег 2014: Немає свободи без солідарності
Ковчег 2014: Немає свободи без солідарності Печать E-mail
09.07.2014 г.

Ковчег 2014Цього року з 19 по 29 липня вже вдев’яте проходитиме Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег». Участь у ньому візьме близько 35 осіб, громадян України різних національностей – української, польської та єврейської. Цьогоріч на запрошення польської сторони до участі запрошено також кримськотатарську молодь. Семінар «Ковчег» проводиться з 2006 року. П’ять років поспіль він проходив в Свято-Успенській Унівській Лаврі Студійського уставу, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.

Програма семінару «Ковчег» традиційно складається з кількох блоків:
навчальний – блок лекцій і семінарів, які проводитимуть українські, польські та єврейські вчені, представляючи таким чином різноманітні погляди на важливі та цікаві проблеми історії та культури, блок інтерактивний – диспути, «круглі столи», ворк-шопи, психологічні та інтеграційні тренінги, національно-культурні презентаціїу форматі єврейського, кримськотатарського, польського та українського тематичних днів учасники семінару творчо демонструватимуть особливості та цікавинки національних традицій та культур, навчаючи також представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захопить справжній феєрверк єврейських, кримськотатарських, польських та українських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей тощо, духовно-релігійний – цьогоріч вперше виокремлений в окремі дні тематичний блок, присвячений питанням спільного та розбіжного у релігійних питаннях, міститиме також поїздку до Свято-Успенської Унівської Лаври.

    Основна частина програми семінару буде реалізована в Центрі Миру та Возз’єднання Парафії Римсько-Католицької Церкви Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією в Більшівцях (Івано-Франківська обл.). Організаторами семінару є: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Український католицький університет у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), Львівський міський палац культури ім. Гната Хоткевича, співпрацює: Федерація польських організацій в Україні.
    Цьогорічна програма семінару проходитиме під промовистим гаслом «Немає свободи без солідарності». На таку тему організаторів наштовхнули святкування 25-річчя частково вільних парламентарних виборів у ПНР (вони стали переломними в історії не лише Польщі, а й цілого блоку країн, в яких поширювались домовленості Ялтинської конференції, спричинивши таким чином занепад комуністичного режиму) та події, які розгорталися на зламі 2013/2014 року на Майдані в Києві. Масові антисистемні протестні акції українського суспільства на Майдані об’єднали українських громадян різних національностей в боротьбі проти пануючої скорумпованої системи влади.
Протягом 11 днів близько 35 молодих людей української, єврейської, кримськотатарської та польської національностей з усієї України вчитимуться долати міжнаціональні стереотипи та знаходити спільну мову в конструктивних дискусіях на найбільш актуальні та контроверсійні теми, що стосуються питань міжнаціональних та міжрелігійних відносин.
    Молодь, яка вже невдовзі формуватиме нову українську еліту, під приводом відомих науковців, мислителів та громадських діячів пізнаватиме історичні та культурні аспекти кожного народу, та разом з ними обговорюватиме їхні наслідки, шукатиме шляхи подолання історичних конфліктів, які донині заважають будувати міжнаціональний діалог, а також погляне по-новому на можливість використання історичного досвіду задля спільного розвитку чотирьох народів. Під пильним оком досвідчених педагогів та модераторів учасники обговорюватимуть болючі сторінки історії, щоби зрозуміти важливу істину: чужого болю не буває.
    До участі в реалізації програми семінару запрошено вчених та громадських діячів з України, Польщі та Ізраїлю: проф. Ярослава Грицака, директора Інституту історичних досліджень Львівського державного університету ім. І. Франка (Україна), проф. Мирослава Мариновича, віце-ректора Українського Католицького Університету (Україна), Тараса Возняка, головного редактора та засновника Незалежного культурологічного журналу «Ї» (Україна), Кшиштофа Ґжельчика, політолога (Польща), Ярослава Ґузи, діяча Незалежного об’єднання студентів (Польща), Аґнєшку Ромашевську, директора «Белсат ТБ» (Польща), д-р Ігоря Щупака, директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Україна), Гульнару Бекірову, історика та головного редактора сайту «Крим та кримські татари» (Україна).
    Ознакою «Ковчегу» є щира захопленість його учасників пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Молодь, яка після семінару повертається до своїх домівок, несе із собою ідеї толерантності та порозуміння, прагне продовжити цей діалог у своїх навчальних закладах та установах. Це і є однією з найважливіших місій семінару.
    Урочисте відкриття ІХ Міжнародного молодіжного семінару «Ковчег» відбудеться 21 липня 2014 р., о 11.00 год. у м. Івано-Франківськ, у приміщенні Центру польської культури та європейського діалогу. У церемонії відкриття братимуть участь: Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України, Мустафа Джемілєв, депутат Верховної Ради України, Генрік Літвін, лідер кримських татар, надзвичайний та повноважний Посол Республіки Польща в Україні, д-р Арон Вайc, координатор програм «Джойнт» в СНД, людина, врятована від полум’я Голокосту (Ізраїль), а також інші представники влади, духовенства та лідери громадської думки.

Додаткова інформація:
Анджей Леуш, +38 099 194 49 93, e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Роман Бессараб, тел.:+38 067 759 13 23, e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Ігор Щупак, тел.: +38 050 340 45 66, e-mail: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script

Последнее обновление ( 10.07.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»