Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Ковчег 2014 «Немає свободи без солідарності» Печать E-mail
06.08.2014 г.

Завершився дев’ятий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег», який проходив з 19 по 29 липня за участі 36 осіб. Традиційно учасниками є громадяни України різних національностей – української, польської та єврейської, але цьогоріч до участі було запрошено також кримськотатарську молодь.
Основна частина програми семінару була реалізована в Центрі Миру та Поєднання Парафії Римсько-Католицької Церкви Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією в Більшівцях (Івано-Франківська обл.).


Цьогорічна програма семінару проходила під промовистим гаслом «Немає свободи без солідарності». На таку тему організаторів наштовхнули святкування 25-річчя частково вільних парламентарних виборів у ПНР (вони стали переломними в історії не лише Польщі, а й цілого блоку країн, в яких поширювались домовленості Ялтинської конференції, спричинивши таким чином занепад комуністичного режиму) та події, які розгорталися на зламі 2013/2014 року на Майдані в Києві. Масові антисистемні протестні акції українського суспільства на Майдані об’єднали українських громадян різних національностей в боротьбі проти пануючої скорумпованої системи влади.
Протягом дев’яти років існування проекту склалось багато суто «ковчегівських» традиції, проте семінар продовжує вдосконалюватись та розвиватись. Ця формула стосується і складу учасників, і форм проведення занять, і наповнення програми. Так, традиційно склалось, що програма включає в себе три блоки: інтерактивний блок, навчальні лекції та заняття, і національно-культурні презентації. Цього року вперше в окремі дні був виділений духовно-релігійний блок. Тепер докладніше.
Інтерактивний блок включає «круглі столи», диспути, дискусії, ворк-шопи, майстер-класи та багато інших форм роботи. Власне, саме з інтерактиву і розпочинається «Ковчег». Інтеграційні вправи – запорука подальшого конструктивного діалогу між учасниками. Цьогоріч до справи «поєднання» та згуртування учасників взялись Павел Ментельський, Ельнур Алієв та Наталя Юськів. Їх майстерність та вміння найкраще підтверджують самі учасники, що вже після першого дня тренінгів знали один про одного майже все: від імені та захоплень до сімейних традицій та політичних поглядів.
До участі в реалізації навчальної програми семінару долучились вчені та громадські діячі з України, Польщі та Ізраїлю: Ульвіє Аблаєва, Алім Алієв, д-р Арон Вайс, проф. Ярослав Грицак, проф. Мирослав Маринович, Тарас Возняк, Кшиштоф Ґжельчик, Ярослав Ґузи, Яцек Павловіч, Аґнєшка Ромашевська, Соломія Тимо, д-р Ігор Щупак та ін. Хоча точніше буде назвати цю частину семінару навчально-інтерактивною. Жоден із представлених лекторів не перетворював заняття на монолог. Більше того, мабуть, жодна лекція не закінчилась у стінах лекційної зали. Учасники продовжували спілкування із відомими вченими та суспільними діячами у більш неформальній обстановці – за чашкою кави чи навіть за переглядом стрічки останніх новин. Одною з визначальних характеристик «Ковчегу» є якраз так звані «горизонтальні» відносини: тут немає студентів і викладачів, людей, яких треба поважати більше чи менше, немає почуття меншовартості якоїсь із національностей. Усі рівні, усі «в одному Ковчезі».
Особливої уваги заслуговують національно-культурні презентації. Кожній національності представнику відведено один день програми, у який вони мають якнайповніше представити культуру і традиції свого народу. Важливо, що до підготовки цих днів долучаються самі учасники. Так звані «національні дні» відрізняються особливою яскравістю та насиченістю. Тут і майстер-класи з танців, і театральні виступи, і релігійні обряди, і національні костюми. Це дійсно справжній вихор емоційних барв. Саме у ці дні учасники вчаться розуміти: немає гірших чи кращих традицій, немає чужих народів. Є інші, але від того не менш цікаві звичаї, обряди і…люди.
Ще один факт із життя «Ковчегу» – семінар завжди містить насичену екскурсійну програму. В рамках «Ковчегу 2014» відбулись екскурсії по містах Івано-Франківськ та Львів, похід у гори в м. Яремче, а також поїздка до Польщі, де учасники ознайомились з містами Ланьцут і Перемишль.
Велика увага на семінарі приділяється історії. Бо, як показує практика, саме історичні факти стають об’єктами маніпуляції і фактором, що роз’єднує не лише різні народи, а й представників одної національності. Організатори «Ковчегу» притримуються принципово важливої і правильної позиції: говорити треба не про те, що нас роз’єднує, варто шукати те, що буде сприяти поєднанню. Тому, говорячи про Голокост, ми згадуємо Праведників народів світу, а дискутуючи про Майдан – ту солідарність і розуміння, яку виявляє Польща до України.
На «Ковчезі» не оминають тему релігійних відмінностей, але з повагою ставляться до традицій кожної з представлених релігій.
Цьогорічний «Ковчег» відкриває нову сторінку в історії існування проекту. Майже два тижні молодь християнського, юдейського та ісламського віросповідання вчилась майстерності порозуміння, міжнаціонального діалогу і солідарності. Ілюструючи порозуміння «Ковчегу» варто зазначити, що протягом семінару українці відвідували службу Божу, євреї зустрічали Шабат, а кримські татари дотримувались Рамадану, що саме трапився на період проекту. Учасники семінару відзначають, що «Ковчег» насправді єднає і допомагає краще зрозуміти культурні особливості своїх сусідів. Дотримання релігійних традицій не стало на заваді спілкуванню «ковчегівців». Адже завдання «Ковчега» полягає не тільки в тому, щоб збагатити молодь знаннями, допомогти їм визначитися зі своєю громадянською позицією, а й створити майданчик для спілкування та нових знайомств людей зі схожими інтересами та інтелектуальними потребами.
Постскриптум. «Ковчег» – модель толерантного світу, того, у якому ми всі хотіли би жити. Особливо ця потреба відчувається зараз, коли в Україні війна. Може тому цьогорічний «Ковчег» став особливим. Усі його учасники тепер не просто друзі – родина, що продовжує спілкування і зараз. Учасники роз’їхались по своїм містам, але продовжують єдиний діалог у соціальних мережах, в телефонному режимі, планують спільні зустрічі. Та мабуть, головне навіть не це. Учасники не замкнули круг свого спілкування, навпаки, вони хочуть поділитись зі світом своїми знаннями, хочуть долучити до «Ковчегу» своїх друзів, знайомих, продовжити ідеї семінару у власних проектах. «Ковчег» вийшов на новий рівень. Не просто проект – спосіб життя.

 
След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»