Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Відкриття виставки «Диктатура і демократія в епоху крайнощів» Печать E-mail
05.10.2014 г.

29 вересня у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулось офіційне відкриття виставки «Диктатура і демократія в епоху крайнощів: короткий опис історії Європи у ХХ столітті». Захід організований Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.
На 2014 рік випало кілька визначних дат: 100 років з початку Першої світової війни та 75 – з початку Другої, 25-річчя падіння комуністичних режимів у Східній Європі та 10-річчя розширення Євросоюзу на Схід. Цим ювілеям присвячена виставка «Диктатура і демократія в епоху крайнощів», підготовлена мюнхенським Інститутом сучасної історії і берлінським Фондом дослідження диктатури СЄПН (Соціалістичної Єдиної партії Німеччини).


Відкриття виставки в Дніпропетровську приурочено до 73-ї річниці розстрілів в Бабиному Яру, тому проходило разом з Церемонією пам'яті жертв Голокосту.
У відкритті виставки взяли участь Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку д-р Детлеф Вольтер, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровської єврейської громади, громадські діячі, науковці, учасники фіналу ХІ Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів та вчителів «Уроки війн та Голокосту – уроки толерантності», а також всі бажаючі.
Після офіційного відкриття гості могли переглянути матеріали виставки – 26 постерів, на яких представлено 190 фотографій з численних архівів Європи. Екскурсію по виставці провела д-р Олександра Леонова, керівник наукового відділу Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
Великоформатні плакати оповідають про те, як досвід насильства Першої світової війни, яку історики ще називають «Катастрофою століття», сприяв піднесенню тоталітаристських рухів 20 століття, а також про те, як нові демократії, які після завершення війни боролися за стабільність, змушені були незабаром перейти до оборони. У Росії до влади прийшли комуністи, в Італії – фашисти. У деяких країнах Центральної та Східної Європи виникли авторитарні режими. Ідеї націоналізму, лівого радикалізму, антисемітизму, расизму, а також теорії змови були поширені не тільки в Німеччині. Однак саме тут в 1933 році до влади прийшли націонал-соціалісти, які цілеспрямовано готувалися до нової війни. Неможливо зрозуміти причини виникнення диктатур в Європі і пояснити Другу світову війну, не звертаючись до історії Першої світової війни. У свою чергу, створення нових комуністичних диктатур в країнах Східної Європи після 1945 року, поділ Німеччини, Європи та світу є наслідком Другої світової війни. Демократія, свобода і взаєморозуміння між народами, які після 1945 року в країнах Західної Європи крок за кроком ставали загальним надбанням, залишалися впродовж подальших чотирьох десятиліть недоступні для країн Центральної та Східної Європи.
Виставка подарована Музею, тож всі, хто не мав нагоди долучитись до офіційного відкриття, зможуть переглянути матеріали у будь-який екскурсійний день.
 


 
След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»