Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 22.05.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow События arrow Відкриття залу з унікальною колекцією годинників
Відкриття залу з унікальною колекцією годинників Печать E-mail
05.10.2014 г.

29 вересня на базі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося відкриття нового залу, в якому виставляється колекція годинників з позолоченої бронзи і дерева кінця XVIII – початку XX ст. Більшість з них виготовлені у Франції, яка у XVIIIXIX ст. перетворилася на центр світового виробництва предметів розкоші, в т. ч. годинників із позолоченої бронзи. Колекція подарована Музею Ігорем Коломойським, губернатором Дніпропетровської області.
Першими відвідувачами залу стали учасники Фіналу ХІ Міжнародного конкурсу «Уроки війн та Голокосту – уроки толерантності», представники Дніпропетровської єврейської громади та ЗМІ. Екскурсію по залу для них провела д-р Олександра Леонова, керівник наукового відділу Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».


«Годинники, що бачили минуле» – таку промовисту назву носить колекція. Головне місце в експозиції займають годинники, але крім них у колекції представлені й інші витвори мистецтва – свічники, канделябри і статуї, деякі з них створювалися як частина інтер'єрного гарнітуру, на додаток до годинника, інші ж є окремими об'єктами мистецтва та історичного інтересу.
У колекції представлено три типи годинників: камінні, каретні і настінні. Більшість з них виконані в стилі ампір, але також є екземпляри епохи бароко, рококо, арт-деко. Для годинників в стилі ампір, представлених в колекції, характерні деталі античного декору, героїчні алегорії, масштабні скульптурні композиції з історії Римської імперії.
Для виготовлення представлених годинників використовувались різні матеріали: бронза, золото, срібло, ртуть, кераміка, фарфор, мармур, кобальт, дерево, скло і т.д. На створення цих хронометрів іноді потрібні були роки і до роботи залучалися цілі групи майстрів – мулярів, ювелірів, художників.
Наразі у виставковому залі представлено більше ста експонатів. Сайт Дніпропетровської єврейської громади цитує директора Музею: «Відповідаючи на питання журналістів про терміни роботи виставки, доктор Ігор Щупак зазначив, що вона буде діяти до тих пір, «поки буде незалежна Україна, тобто завжди» і додав, що експозиція буде розширюватися, оскільки планується виставити й інші експонати колекції». 

Последнее обновление ( 05.10.2014 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»