Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Майбутнє культури в Україні Печать E-mail
23.11.2014 г.

Провідні спеціалісти галузі культури Дніпропетровщини зустрілися в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, щоб обговорити загальноукраїнський проект «Культура-2025. Платформа для змін».
Цей проект має охопити всю країну і врахувати різні позиції та потреби галузі культури та громади. Розпочався він зі стратегічних сесій у Львові та Вінниці. Наразі проект вже обговорили у Дніпропетровську. На черзі – Запоріжжя, Харків, Одеса, Київ.
Учасниками обговорення у Дніпропетровську стали представники закладів культури Дніпропетровська та області – працівники музеїв, бібліотек, творчих об'єднань, консерваторії, філармонії, театрів тощо. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Інститут «Ткума» на круглому столі представляла д-р Олександра Леонова.

Учасники обговорення розглядали перешкоди для розвитку культури у таких напрямках, як: законодавство, фінанси, комунікація, інфраструктура та інше. Наряду з головними проблемами – протиріччями у законодавстві, що регламентують діяльність закладів культури, фінансування культури за «залишковим принципом» – учасники обговорення звертали увагу і на загальну проблему низького культурного рівня населення та викривлення системи цінностей українського суспільства, для якого підвищення власного культурного рівня, на жаль, не є пріоритетним. Незважаючи на те складне становище, у якому знаходиться культурна сфера в Україні, учасники обговорення були налаштовані достатньо оптимістично, адже організатори заходу для того і приїхали у Дніпропетровськ – щоб почути думку самих представників культурної сфери і пропозиції для покращення ситуації. Після обговорення комплексу проблем культури, з яким зараз стикнулось українське суспільство і професійне середовище, учасники намагалися запропонувати власне бачення вирішення озвучених проблем. Дуже показово, що такі обговорення мають на меті створення розвитку стратегії розвитку культури в Україні та законодавче її оформлення на наступне десятиріччя – 2015–2025 рр. Можливо, майбутній законопроект, створений на основі професійного обговорення реально існуючих проблем на місцях, а не просто «спущений зверху», виявиться життєздатним та, нарешті, намітить позитивну динаміку розвитку культури в Україні. Проте, запорукою успішного розвитку культури (і не тільки) є не лише сприятливі умови зі сторони держави, а й активна позиція, цікаві ініціативи та новаторські підходи, бажання розвиватися та змінити наше суспільство на краще не тільки власне діячів культурної галузі, але й усіх, хто усвідомлює важливість розвитку культури для українського суспільства.
Олександра Леонова у процесі обговорень особливо наголосила на важливості створення сприятливих умов для розвитку національних культур в Україні, розвитку атмосфери толерантності та подолання негативних проявів ксенофобії, дискримінації, антисемітизму, що є важливим кроком на шляху приєднання України до культурних цінностей Європи та світу.
Плідні дебати, обмін ідеями та вільне спілкування між собою дозволили учасникам дискусії сформулювати пропозиції до основних напрямків стратегічного плану розвитку культури.
 

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»