Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Дніпровський історичний клуб: Невідомий голод в Україні 1928–1929 рр. Печать E-mail
03.12.2014 г.

30 листопада відбулось засідання Дніпровського історичного клубу. Захід був приурочений до Дня пам’яті жертв Голодомору, котрий Україна вшановувала 22 листопада. Гостею засідання стала Людмила Гриневич, доктор історичних наук, керівник Українського Центру дослідження Голодомору при Києво-Могилянській академії. Професор Гриневич – провідний дослідник Голодомору в Україні, керівник наукових проектів у Канаді, США та Європі, автор фундаментального дослідження «Хроніка колективізації та Голодомору в Україні» у чотирьох томах, перший із яких присвячений голоду 1928–1929 рр. Саме про цей маловідомий голод лектор вирішила розповісти на засіданні Історичного клубу. Тож тема так і звучала – «Невідомий голод в Україні 1928–1929 рр.».

 

Професор Гриневич озвучила факти про голод 1928–1929 рр., зокрема й те, чому він не займає великого місця в історичній пам’яті українців. Лектор пояснює, що у спогадах сучасників тих подій є свідчення про голод 1928–1929 рр., але вони бліднуть перед потрясіннями більш раннього (революція, громадянська війна) та пізнього періоду (Голодомор, Друга світова війна). Окрім того, це не єдиний випадок маловивченого голоду в історії України: проф. Гриневич називає дати 1921–1922 рр., 1924–1925 рр., 1935–1936 рр. І якщо у цю лінійку включити вищезгаданий голод 1928–1929 рр., Голодомор 1932–1933 рр. та післявоєнний голод 1946–1947 рр., то маємо, по суті, 20-літню історію напівголодного існування населення українських земель. Тож не дивно, що у спогадах голод 1928–1929 рр. очевидці не завжди виділяють як окрему подію.
Професор увиразнює геноцидну сутність цих голодів. Доведений факт, що у ті трагічні роки насправді був недорід (чи неврожай), спричинений несприятливими погодними умовами. Проте радянська влада не тільки не доклала жодних зусиль для вирішення проблеми, а й зробила українські землі донором хліба для інших «голодних регіонів» СРСР.
Людмила Гриневич акцентує увагу на тому, що від голоду страждали українці й ті національні меншини, що проживали на українських землях, у тому числі, євреї. Окремо лектор зупиняється на питанні єврейських містечок, жителі яких страждали від голоду не менше, аніж селянство.
На засіданні Історичного клубу аудиторія підібралась не просто зацікавлена, а «професійно мотивована», якщо можна так сказати. Серед слухачів – викладачі дніпропетровських вишів, вчителі, студенти історичного факультету, журналісти. Тому й обговорення запропонованої теми пройшло на високому рівні. Звучали питання про історіографію, джерельну базу дослідження, та про роль діаспори у висвітленні теми українських голодів. Проф. Людмила Гриневич у своєму виступі дає відповідь на ці та інші питання. Ми пропонуємо нашим читачам прослухати повний аудіо запис засідання Історичного клубу та почути все із перших вуст.
 

 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»