Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Як викинути Леніна з голів українців? Печать E-mail
15.12.2014 г.

12–13 грудня у Києві відбулась наукова конференція з метафоричною назвою «Як викинути Леніна з голів українців». Захід організований Посольством Франції в Україні, Французьким інститутом в Україні, Українським інститутом національної пам’яті, Європейським форумом для України, Центром досліджень визвольного руху.
Учасники конференції обговорювали проблеми подолання тоталітарного минулого України. Дискусія велась у кількох вимірах. Якщо бути точнішими, то дискусія щодо суспільно-політичних та історичних проблем велась на перетині наук: історії, політології, соціальної психології, економіки, культурології тощо. Та головне, що вдалось конференції – можливість обміну ідеями та діалог щодо механізмів їх втілення.


До участі були запрошені вчені та суспільні діячі України та світу, серед яких і д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Д-р Щупак розповідає: «Конференція стала дуже цікавим науковим та суспільним явищем: за важливістю та актуальністю проблем, що обговорювалися, за високим рівнем представництва. Для мене особисто найбільш цікавими були блискучі лекції відомого історика та совєтолога Франсуази Том (Франція), колишнього дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса, історика й автора проекту «Чорна книга комунізму» Стефана Куртуа (Франція), видатного українського філософа та мистецтвознавця Вадима Скуратівського, українського економіста Юрія Логуш, а також виступи Володимира В'ятровича, Галини Акерман, енциклопедичного джерелознавця Ігоря Гирича, відомого історика Юрія Шаповала, польського громадського діяча Кшиштофа Становського, легендарного литовського президента Вітаутаса Ландсбергіса, не менш легендарного дисидента та психіатра Семена Глузмана, журналістів Вахтанга Кіпіані та Віталія Портнікова».
 Щодо самого д-ра Ігоря Щупака, то у своєму виступі він зупинився, зокрема, на освітній роботі Інституту «Ткума» та семінарах «Вивчення історії Другої світової війни та Голокосту за умов сучасної війни проти України», що проводяться за підтримки МОН в усіх регіонах України. Окремо говорив про формування історичної пам'яті та національної свідомості через експозиції Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», та про радянську модель історичної пам'яті в багатьох музеях сходу України, в російських підручниках історії.
Під час конференції мали місце палкі дискусії, проте в одному учасники міжнародної конференції переконані одноголосно: скинути Леніна з постаменту значно легше, ніж викинути його з голови. Рецепт подолання минулого учасники вбачають у багатьох факторах. Але, мабуть, головний із них криється у самих громадянах України – здатність до самоорганізації, готовність до змін, активна та свідома громадянська позиція. 


 
« Пред.
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»