Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 22.05.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новости



Наш канал на YouTube 

 
Главная arrow События arrow Зустріч з бійцями АТО або Інтелектуали на війні
Зустріч з бійцями АТО або Інтелектуали на війні Печать E-mail
19.01.2015 г.

Зустріч із бійцями АТО Олегом Репаном та Юрієм Фоменко, що відбулась 15 січня у приміщенні та за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», зібрала чималу аудиторію. Захід, що спершу планувався як цілком камерний і носив неформальну назву «Посиденьки-побрехеньки», привернув увагу багатьох мешканців міста. Серед учасників – люди різного віку й роду занять, які прийшли послухати про події на Сході України з перших вуст. Хоча багато учасників, як виявилось, не з чуток знають про війну на Донбасі – це волонтери, які возять бійцям гуманітарну допомогу, чи навідують їх у госпіталях.

У мирному житті Олег Репан – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, і, сказати по секрету, улюбленець студентів; а Юрій Фоменко – поет, прозаїк, журналіст, філософ і взагалі дуже ерудована людина. Одним словом, «ботани», як вони самі себе називають. Олег Репан отримав поранення на фронті. Юрій Фоменко приїхав у коротку відпустку, після якої повертається на передову. Проте вони прийшли на зустріч не для того, щоб розказати про жахи війни. Радше, щоб присутні «трохи краще стали розуміти тих людей, які зараз знаходяться на передовій», – пише на своїй сторінці у соцмережі Олег Репан. Тому і розказували бійці про побут та службу, спілкування з братами по зброї і мирними жителями в різних населених пунктах Донбасу.
У їх розповіді було місце і для смішних історій, часом навіть абсурдних казусів, і для глибокого аналізу подій, людей, а головне себе самих.
Олег Репан та Юрій Фоменко одноголосно запевняють, що не треба боятись мобілізації. Їх власний досвід доводить, що навіть «ботани» можуть стати справжніми бійцями. Війна – це місце, де люди, які, здавалось би, нічого з себе не представляють, можуть зробити те, що ніхто собі й уявити не міг.
На завершення вечора Юрій Фоменко зачитав дещо зі своєї творчості.
Олегу Репану та Юрію Фоменку вдалося майже неможливе – поговорити про серйозні речі у несерйозному тоні. Тож виходили учасники зустрічі із посмішками на обличчі.
Іван Дремлюга, присутній на зустрічі, відзначає: «Чудова зустріч. Дякую всім причетним до організації. Було цікаво. Не поговорили з учасниками бойових дій лише про війну. Можливо, так і краще. Коли вона закінчиться, тоді вже все стане зрозумілим. Бо зараз занадто багато неоднозначних суджень».
Проте головне про війну таки було сказано. «На сьогоднішній день ми відстоюємо нашу країну, вона – наша! – цитує сайт Дніпропетровської єврейської громади Юрія Фоменка, – і якщо масово уникати призову, війна завтра може опинитись у нас, в Дніпропетровську, це не жарти – це реально».
 

Використано фотографії Павла Маменка.
















 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»