Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Недільний університет: по-новому про старе Печать E-mail
20.01.2015 г.

18 січня пройшло чергове заняття Недільного університету. Проте навряд чи його можна поставити в один ряд з усіма попередніми. Проект недільних занять діє більше двох років, і конче потребував змін для продовження свого існування. Бо там, де немає розвитку, немає життя.
Це заняття стало першим на шляху реформування проекту. На заміну лекційному формату проведення прийшов інтерактивний діалог, обговорення і гаряча дискусія. Змінилось і саме змістове наповнення заняття. Як заведено, мова йшла про історичні події, але розглядались вони крізь призму сучасності, може навіть дещо суб’єктивно, бо присутні своїми виступами привносили емоції та переконання, що базуються скоріше на вірі, ніж на фактах.
Власне, саме такою була ідея. Обговорювати питання історії, що є для нас контроверсійними. Витягати на поверхню ті дискусійні моменти, що розколюють суспільство, та намагатись дійти спільного знаменника. На цьому шляху тема «Ленін. Світле минуле і тоталітаризм» була сформульована цілком правильно.


Тема ленінської епохи дуже болюча для українців – доведено заняттям Недільного університету. Слухачі (хоча коректніше буде сказати активні учасники дискусії) з готовністю ділилися своїми думками на рахунок «світлого минулого» і його впливу на наше сьогодення.
На жаль, справа Леніна досі живе – в головах у багатьох українців. У нашій аудиторії таких було не багато, але заяви їхні були вельми показовими. Серед таких: «Що там такого в тій ленінської ідеології, що ви все з нею боретеся», «Не хочу я позбавлятися від «Леніна в голові!», «Ленін трудився для загального блага» і багато іншого. Не менш вражаючою була історія, мабуть, найстаршої учасниці заняття, батько якої був репресований у 1951 році, при цьому вона продовжує захищати комунізм донині. Ці люди не ідентифікують свої політичні погляди як комуністичні і протестують проти того, щоб їх називали комуністами. Проте сам спосіб мислення і життя їх не відійшов далеко від «совєтського»: спогади про «дешеву ковбасу» та ефемерну стабільність затьмарюють дефіцит вищезгаданої ковбаси та відсутність перспектив.
До слова про самих членів комуністичної партії Дніпропетровська – на запрошення відвідати заняття та взяти участь у дискусії вони не відгукнулись.
У цілому ж публіка цього разу була більш ніж різноманітна – від поборників комунізму до студентів, вчителів, викладачів, представників релігійних організацій. З одного боку, це дозволило почути різні точки зору. З іншого, можливо, очікування професійних істориків були дещо невиправданими.
Дискусії передувала лекція модератора заняття д-ра Ігоря Щупака. Разом із присутніми він сформулював питання, на які би хотіли почути відповіді присутні, та протягом заняття висвітлював підняті проблеми з поправкою на нові питання, що виникали у ході дискусії.
Старе руйнуємо – що пропонуємо? Питання, що бентежить не лише прорадянськи налаштованих громадян. Власне, це навіть не захист «ленінських» цінностей. Це здорове бажання визначитись із перспективами, заглянути у завтрашній день, тривога за майбутнє. Ігор Щупак дає відповідь на це питання – пропонуємо загальнолюдські цінності, що не вкладаються поруч з ідеями родом з комунізму. Держава для людей, а не люди для держави. Держава – це люди, а не влада. Значить ми можемо брати участь у творенні своєї держави, такою, якою вона має бути, і не чекати змін від правлячої верхівки.
Багато із запропонованих питань так і не були обговореними за браком часу. Проте було запропоновано продовжити обговорення в рамках наступного заняття, яке відбудеться 15 лютого. Тема його визначена як «Нації, націоналізм, патріотизм: між українцями та євреями?».
Свої пропозиції щодо наступного заняття ви можете надсилати за адресою: Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
  
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»