Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Всеукраїнський педагогічний семінар Печать E-mail
04.02.2015 г.

27–28 січня пройшов педагогічний семінар, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та 70-річчю визволення Аушвіца, в якому взяли участь вчителі історії та методисти з різних куточків України. Семінар передбачав обмін досвідом у сфері викладання історії Другої світової війни та Голокосту, обговорення можливостей використання виховного та освітнього потенціалу цих тем, а також проблем викладання Другої світової війни та Голокосту в умовах сучасної війни проти України.
Програма семінару була досить різноплановою і включала багато видів діяльності.


Під час, умовно кажучи, теоретичної частини учасники знайомились із методикою роботи з історичними джерелами, про яку розповіла д-р Фаїна Винокурова, заступник директора Державного архіву Вінницької області, провідний джерелознавець з історії Голокосту в Україні. Д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», автор шкільних підручників з всесвітньої історії та історії України, розказав про актуальні проблеми підручникотворення та представив до уваги вчителів власний, ще не опублікований підручник з історії Середніх віків для сьомого класу, і мультимедійний підручник «Всесвітня історія. 11 клас», розроблений Інститутом «Ткума» спільно з ТМ «Розумники» на основі, знов таки, авторського підручника Ігоря Щупака.
Учасники, що заздалегідь підготували презентації своєї роботи, продемонстрували чудові зразки методичних напрацювань та ідей для використання виховного потенціалу вивчення геноцидів.
Абсолютно новим видом роботи на семінарах «Ткуми» став майстер-клас від Світлани Адашкевич, та Галини Корсунової, керівників гуртка образотворчого мистецтва Надєждівського НВК Криворізького району Дніпропетровської області. Вони продемонстрували можливості вивчення теми Голокосту через декоративно-прикладне мистецтво. Разом з іншими учасниками семінару пані Адашкевич та Корсунова робили «ляльки-мотанки» та ліпили композиції з солоного тіста (мукасольки).
У рамках програми семінару вчителі стали учасниками Церемонії пам’яті до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та урочистого відкриття виставки «Нацистський німецький табір смерті – концентраційний табір Аушвіц», розробленої Польським державним музеєм Аушвіц-Біркенау. А потім взяли участь у круглому столі «Тоталітаризм, Голокост та сучасна війна».
Під час семінару відбулась також презентація поетичного циклу «Моя пам’ять» Людмили Некрасовської, голови Дніпропетровської секції союзу літераторів.
Ірина Піскарьова, керівник освітнього відділу «Ткуми» та Музею, потурбувалась про вечірню програму для вчителів: на кінець першого дня семінару учасників чекала вистава «Діти Голема» (за мотивами п’єси Вікторії Орті). Молодіжний театр «Маленька сцена» раніше виступав із цією п’єсою у Будинку творчості та в арт-центрі «Квартира» і спеціально на запрошення Ірини Піскарьової погодили грати її у стінах Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» перед учасниками семінару.
На завершення семінару вчителі долучились до засідання Дніпровського історичного клубу, де відбулась презентація та обговорення фільму «Холодний Яр».Последнее обновление ( 04.02.2015 г. )
 
« Пред.   След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»