Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Музей: arrow Выставки arrow Відкриття виставки з Державного музею Аушвіц-Біркенау
Відкриття виставки з Державного музею Аушвіц-Біркенау Печать E-mail
04.02.2015 г.

27 січня в рамках пам’ятних заходів, організованих Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», відкрилась виставка «Нацистський німецький табір смерті – концентраційний табір Аушвіц», розроблена Польським державним музеєм Аушвіц-Біркенау. Виставка проводиться за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку та Польського державного музею Аушвіц-Біркенау.
До урочистого відкриття долучились Детлеф Вольтер, Генеральний консул Генерального консульства ФРН у Донецьку; Ян Здановський, віце-консул Генерального консульства  Республіки Польща у Харкові; діячі науки, культури і освіти, громадські діячі, представники Дніпропетровської єврейської громади, релігійні діячі, духовенство, широка громадськість.


Учасниками заходу стали також представники єврокомісії, що прибули до Дніпропетровська з гуманітарною місією. Серед них Ян Томбінський, Посол, Голова представництва Євросоюзу в Україні; Христос Стіліанідес, Європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Єврокомісії; Олдріх Андрісек, регіональний представник агентства ООН у справах біженців; Клаус Соренсен, керівник служби ЄС з гуманітарної допомоги  та громадського захисту; Джованна Барберіс, голова ЮНІСЕФ в Україні; Барбара Манзі, голова управління ООН в Україні з координації гуманітарних програм.
Відкриття проходило разом з Церемонією пам’яті жертв Голокосту, після якої д-р Олександра Леонова, керівник наукового відділу «Ткуми» та Музею, провела для гостей заходу екскурсію по виставці.
Виставка демонструється в Україні вперше. Вона представляє собою 30 плакатів, на яких стисло викладено ключові питання історії концтабору Аушвіц. Під час створення виставки використовувались архівні матеріали концтабору. На плакатах – фотографії, документи, художні твори ув'язнених, а також повоєнні роботи, виконані свідками, які пережили Голокост. Ці роботи ілюструють факти повсякденного життя в таборі.
Відвідувачі виставки зможуть дізнатися про депортацію єврейського населення до концтабору Аушвіц, умови табірного життя, голод та грабунок в’язнів, терор через примусову працю та систему покарань, страти та медичні експерименти над в’язнями, долі жінок та дітей у таборі. Виставка відображає «остаточне вирішення єврейського питання» та засоби масових вбивств євреїв у таборі, знищення циган (ромів) та радянських військовополонених, «марш смерті» та, нарешті – Рух опору в концтаборі Аушвіц, втечі та повстання, допомогу в’язням місцевих жителів з району Освенцима й звільнення табору.
Д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею, коментує: «Мільйони людських життів були загублені кривавим нацистським режимом… Саме пам’ять про ті страшні події має стати протидією загрози фашизму і тоталітаризму в теперішньому і майбутньому. Особливо актуально це сьогодні, коли Україна потерпає від тероризму та війни, а організатори злочинів, військової агресії та політичної пропаганди, використовуючи справді фашистські методи прикриваються гаслами «боротьби проти фашизму». Ми переконані, що матеріали виставки нікого не залишать байдужими. Це варто бачити».
Виставка діятиме до кінця лютого.

Фотографія з сайту Дніпропетровської єврейської громади

 
След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»