Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 25.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Дебатний турнір «Dnipro Open 2015» Печать E-mail
25.02.2015 г.

20–22 лютого у Дніпропетровську проходив відкритий щорічний турнір «Dnipro Open», що проводиться громадською організацією «Нове бачення» з 2009 року. Три роки поспіль дебатний турнір для учнівської та студентської молоді підтримує Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», тож відкриття заходу за вже усталеною традицією відбувалось у Центрі «Менора», у концертному залі «Сінай». Тут відбулися перші дебатні майстерні та екскурсії по Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» для викладачів та дебатерів.
У цьогорічному турнірі взяли участь 25 команд із Запоріжжя, Дніпропетровська, Карлівки, Києва, Комсомольська, Кривого Рогу, Розсошенців, Токмаку. Всього близько 160 учасників. Це менше, ніж у минулому році, але стабільно більше, ніж на інших аналогічних турнірах. Секрет успіху чітко означити складно – може, учасників приваблюють неординарні теми для обговорень; може, професійні тренери; а може й просто незвичайна тепла родинна атмосфера, що панує на «Dnipro Open». Що точно зрозуміло – обдаровані учні та студенти потребують платформи для спілкування, обміну думками та ідеями, і цей проект може її надати.


Для обговорення учасникам були запропоновані «недитячі» теми, що стосувались актуальних, навіть дещо болючих проблем суспільства: роль соціальних мереж у розпалюванні ворожнечі (міжетнічної, міжконфесійної, міждержавної), реформування та люстрація, вплив місцевих громад на розвиток держави. Дискусія традиційно велась у двох форматах – форматі ціннісних дебатів Карла Поппера та Всесвітньому форматі шкільних дебатів. Окремо слід зауважити, що великою популярністю на турнірі користується англомовний формат – все більше учасників долучаються до обговорень міжнародною мовою, щорічно зростає рівень володіння мовою, а отже і рівень дебатів.
До особливостей «Dnipro Open» можна також віднести незвичайну побудову суддівської системи. Цього року до складу журі входили самі тренери представлених команд, тренери від ГО «Нове Бачення», а також запрошена команда суддів із Запорізького національного університету та УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса). Усі вони зустрічались протягом року на майстер-класах та семінарах, де удосконалювали свої тренерські вміння та узгоджували критерії оцінки дебатерів. У рамках такого «підвищення тренерської кваліфікації» судді брали участь у семінарах «Ткуми». І на початку самого турніру, 20 лютого, д-р Ігор Щупак, директор «Ткуми» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», провів для тренерів майстер-клас з можливостей дебатів під час викладання на уроках історії суперечливих, контроверсійних тем.
А після цього суддів чекала напружена робота з визначення переможців.
В англомовному форматі (Всесвітній формат шкільних дебатів) перемогла команда Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов (тренер – Алла Лисенко). В україномовному форматі (Всесвітній формат шкільних дебатів) перемогла команда «Треш» з м. Бердянськ (тренер – Христина Сербінова). У форматі Карла Поппера здобула перемогу команда «Сrazy team» з НВК № 139 м. Дніпропетровська (тренер – Наталія Перетятько).
Кращим спікером судді визнали Дар’ю Юдіну з Бердянська.
На офіційному сайті дебатного турніру написано: «Dnipro Open – це не лише навчання дебатам, а й захоплююче спілкування, яке запрошує до відкритої дискусії команди з різних міст України та інших країн світу. Дебатери вже створили власні традиції та з великим задоволенням збираються на цей турнір». Віриться, що саме на таких заходах твориться нове інтелектуальне середовище України, здатне на рішучі зміни та розумні реформи.
 
 
След. »
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»