Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.04.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная arrow Главная
Про жінку, війну та мир Печать E-mail
17.03.2015 г.

15 березня відбулось заняття Недільного університету. Щоправда відтепер проект носитиме назву «Недільний клуб» – організатори остаточно відійшли від лекційного формату, на зміну якому прийшли інтерактивний діалог та дискусія. Темою обговорення березневого засідання стала жінка – учасниця революцій та воєн; на передовій, в тилу та підпіллі; у минулому та сьогоденні.
Питання гендерної рівності наразі пильно вивчається ледь не у всіх галузях науки. Сам по собі інтерес до цієї теми дає підстави вважати, що проблема гендерної дискримінації, на жаль, досі існує. Доказом цьому є навіть традиції святкування 8 березня, що із дня боротьби за право жінок на рівність перетворилось на чергове нагадування про місце жінки у суспільстві. Вітання адресуються не «рівноправним членам соціуму», а «ніжним дружинам», «люблячим матерям», тим самим підкреслюється приналежність жінок до «слабкої статі», закріплюється та нав’язується суспільна думка щодо місії жінки.


Розпочинаючи заняття Недільного клубу, д-р Ігор Щупак звернувся до давньої історії – нагадав присутнім про матріархальний устрій первісних общин та пояснив причини переходу до патріархату. Потім «жіноче питання» розглядалось на конкретних прикладах: Жанна д’Арк, радянська підпільниця Тетяна Маркус, підпільниця УПА Марія Савчин, снайпер Червоної армії Людмила Павлюченко, льотчиця ВСУ Надія Савченко. Дискусія будувалась навколо коротких доповідей про цих жінок, які на занятті прочитали співробітники Інституту «Ткума» – Владислав Базилевський, Дільфуза Глущенко, Людмила Сандул, і слухач Недільного клубу Георгій Столяренко.
Обговорення виходило далеко за рамки піднятих тем та торкалось питань моралі і загальнолюдських цінностей. Чи є героїзмом опір окупантам, що провокує ворога на каральні акції щодо мирного населення? Чи можна вважати героями членів підпілля? Що насправді можна вважати подвигом і чи може бути це поняття об’єктивним?
Наступне заняття відбудеться 19 квітня. Тема його звучить як «Військова таємниця і військова правда: до 70-річчя Перемоги над нацистською Німеччиною».
Последнее обновление ( 06.04.2015 г. )
 
След. »
 
Статистика
Advertisement

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»