Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
Главная КонтактыГостевая книгаCcылкиАнонсыФотогаллереяМузеи
Сегодня: 23.03.2019 г.
Навигация
Язык сайта
RUS/UKR RUS/UKRENG ENG
Главное меню
Главная Главная
О нас О нас
Научные программы: Научные программы:
Образовательные программы: Образовательные программы:
Просветительская деятельность: Просветительская деятельность:
Публикации: Публикации:
Анонсы Анонсы
События События
Музей: Музей:
Наши грантодатели Наши грантодатели
СМИ о нас СМИ о нас
___________________
Нові експозиції
Обратная связь
Контакты
Наши опросы
Гостевая книга
Наш форум
___________________
___________________
Каталоги сайтов
Каталог ссылок
Поиск по сайту
Вход на сайт

Забыли пароль?
Экспорт RSS
Подписка на новости

Последние новостиНаш канал на YouTube 

 
Главная
Канадський професор Павло Роберт Маґочій на засіданні Дніпровського історичного клубу
30.10.2013 г.

27 жовтня на базі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулося засідання Дніпровського історичного клубу – спільного проекту Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Інституту суспільних досліджень.
Цього разу його гостем став проф. Павло Роберт Маґочій – американсько-канадський історик українського походження; дослідник історії України та Підкарпатської Русі, етнічних груп сучасної Канади, дійсний член академії наук Королівського товариства Канади. У Європі проф. Маґочій відомий як картограф, в Америці – як історик України, а решті світу – як ідеолог карпаторусинства. Професор давно був знайомий з директором Інституту «Ткума» та Музею д-ром Ігорем Щупаком за багатьма закордонними конференціями, тож з радістю прийняв запрошення стати гостем проекту, на якому вже побували відомі українські історики проф. Владислав Гриневич, проф. Ярослав Грицак, проф. Іван Патриляк та Віталій Нахманович.Прослушать аудиозапись   (1ч. 50м.)

 

Последнее обновление ( 18.11.2013 г. )
Подробнее...
 
Семінар для запорізьких студентів
22.10.2013 г.

20 жовтня на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбувся семінар для студентів історичного факультету Запорізького національного університету. 30 студентів під керівництвом проф. Олександра Давлєтова, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії, протягом дня поглиблювали свої знання з теми «Расова теорія та “єврейське питання” в нацистській ідеології». Події Другої світової війни не виходять з поля зору дослідників. Невід'ємною складовою частиною цієї тематики є національні відносини за умов генези німецького «нового порядку» та «єврейське питання». Проблема міжнаціональних відносин в роки Другої світової війни і зараз залишається актуальною. Не тільки з наукової точки зору, але і з виховної. Мова йде не лише про виховання молодого покоління. Уроки міжнаціональних відносин часів Другої світової війни можуть і мають стати уроками терпимості і толерантності для усього людства. Тож користь проведення подібних семінарів для молоді, майбутніх вчителів-істориків та дослідників не підлягає сумніву.

 

Последнее обновление ( 03.11.2013 г. )
Подробнее...
 
Прошло занятие Воскресного университета
22.10.2013 г.

20 октября состоялось очередное занятие Воскресного университета – уже привычного и полюбившегося днепропетровской общественности проекта, в рамках которого вот уже почти год проходят ежемесячные лекции (первое занятие состоялось в ноябре прошлого года).
Октябрьская лекция продолжила раскрывать тему истории евреев Российской империи ХІХ в. О жизни евреев в черте оседлости и за ее пределами рассказывали модераторы занятия – д-р Игорь Щупак, директор Украинского института изучения Холокоста «Ткума» и Музея «Память еврейского народа и Холокост в Украине», а также Анна Медведовская, руководитель научного отдела Института и Музея.


Последнее обновление ( 03.11.2013 г. )
Подробнее...
 
Завершился Лимуд в Одессе
10.10.2013 г.

С 5 по 8 октября 2013 г., в третий раз в Одессе и в седьмой раз в Украине, прошла международная образовательно-культурно-развлекательная конференция Лимуд – одно из самых ожидаемых событий страны.
Основная тема нынешнего Лимуда – «Одесса — Тель-Авив». Такая тема выбрана не случайно: Тель-Авив – культурная столица и символ современного Израиля, а Одесса подарила этому городу талантливейших людей (Жаботинский, Бялик, Черниховский, Шолом-Алейхем, Дизенгоф и многие другие), чьими именами названы многие улицы и площади Тель-Авива. Конференция приурочена к 140-летию Х. Н. Бялика – национального поэта Израиля, творчество которого символически связывает два города.
Конференция Лимуд проходила при финансовой поддержке Лимуда СНГ, Объединенной Еврейской Общины Украины, Фонда «Генезис» (в рамках благотворительной программы CAF Россия «Еврейские сообщества»).

Последнее обновление ( 21.10.2013 г. )
Подробнее...
 
Фінал Х Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів та вчителів
10.10.2013 г.

23–24 вересня у Дніпропетровську пройшов X Фінал міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». Цей щорічний конкурс проводиться Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» за сприяння Міністерства освіти і науки України та фінансової підтримки «Claims Conference», «Joint» та «Dutch Fund».
Серед інших конкурсів міжнародного рівня, цей займає особливе місце вже з того, що досить популярний – інтерес до нього не слабшає ось уже десять років. Слід підкреслити, що його організатори мають на меті не лише виявляти талановитих школярів, студентів і педагогів, а й прагнуть сприяти формуванню полікультурної ментальності суспільства. Молодь, яка взяла участь у Конкурсі, отримує найважливіший досвід моделювання толерантних світоглядних позицій через дослідження єврейської трагедії, яка розкриває глибину згубності шовіністичних і ксенофобських ідей для всіх і кожного окремо.


Подробнее...
 
Інститут «Ткума» провів семінар для методистів
10.10.2013 г.

25–26 вересня відбувся Всеукраїнський семінар для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів історії, організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» у рамках спільного проекту з Яд Вашем. 30 вчителів з усієї України з’їхалися до Дніпропетровська, щоби обговорити викладання складних проблем історії міжнаціональних відносин, війн та геноцидів у шкільних курсах історії України та Польщі.
На відкритті семінару Михайло Романенко, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО), слушно зазначив: «Вчений-історик суттєво відрізняється від вчителя-історика. Бути педагогом у даному випадку набагато складніше. Вчитель повинен добре орієнтуватися у матеріалі всіх історичних етапів. Він не може собі дозволити не знати чогось, бо це «не його період». Окрім того, педагог має відчувати свою відповідальність за ті знання і ту громадянську позицію, яка сформується у нового покоління і, безперечно, впливатиме на майбутнє держави. Вчительська робота зобов’язує підвищувати професійний рівень та безперервно навчатися.


Последнее обновление ( 10.10.2013 г. )
Подробнее...
 
Відкриття ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників і
24.09.2013 г.
 
23 вересня розпочалося ХVI засідання Українсько-польської комісії експертів з удосконалення змісту підручників історії та географії. Офіційна церемонія відкриття проходила у конференц-залі «Сінай», що в Центрі «Менора», та зібрала близько 300 охочих заслухати доповіді відомих українських та польських вчених і взяти участь у дискусії. У відкритті засідання взяли участь Дмитро Безуглий, заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник відділу з питань внутрішньої політики; Шмуель Камінецький, головний рабин Дніпропетровської області; Анна Кузьма, радник з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні; Олена Лозенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів; Микола Поляков, ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, доктор фізико-математичних наук, професор.
Подробнее...
 
Занятие Воскресного университета
23.09.2013 г.

22 сентября состоялось очередное занятие Воскресного университета, которое провел д-р Игорь Щупак, директор Института «Ткума» и Музея «Память еврейского народа и Холокост в Украине». Согласно заявленной теме занятия предполагалось, что речь пойдет о евреях в Российской империи XVIII — XIX вв. Однако во время лекции были расширенны как временные, так и географические рамки.
 

Подробнее...
 
<< [Первая] < [Предыдущая] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [Следующая] > [Последняя] >>

Результаты 136 - 150 из 641
 
Статистика
Advertisement
Голосования
Нужен ли информационный бюллетень?«ЖИВАЯ СЕМЬЯ»

ГЕНЕАЛОГИЧЕСКИЕ/СЕМЕЙНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ, ПОИСКИ И ИССЛЕДОВАНИЯ МЕСТ ПОСЕЛЕНИЯ ЕВРЕЕВ


• Еврейские культурно – исторические туры
• Исследования мест и объектов еврейской культуры
• Семейные туры
• Поездки на священные места
• Поиски и исследования штеттлей
• Поиски живущих родственников
• Архивные исследования, пояснения и переводы найденных документов
• Профессиональная видео/фото съемка мест еврейской культуры с их детальным описанием


Кто он-лайн
Статистика
Пользователей: 4229
Новостей: 1007
Ссылок: 228

 

Яндекс цитирования

free counters

Advertisement
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» - Украинский институт Изучения Холокоста «Ткума» (Возрождение)
TKUMA UKRAINIAN INSTITUTE FOR HOLOCAUST STUDIES
Центр "Ткума" 2006–2013 год
tkuma@tkuma.dp.ua
© 2019 Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»